Буковинські банкіри, зібравши журналістів, вирішили відверто розказати про свою роботу. Результати розвитку економіки Чернівецької області у минулому році свідчать про позитивні кількісні та якісні зміни. Обсяги промислового виробництва зросли на 26,9 відсотка. Лише за минулий рік внески буковинців у банки зросли на 92 відсотки. Населення надає перевагу вкладам у рідній національній валюті.
Вражає цифра валютних переказів через банки із-за кордону від буковинських заробітчан. Більше 65 мільйонів доларів за рік. Це, звичайно, офіційно те, що підлягає обліку. А скільки валюти передають через знайомих, водїїв, перевозять самі заробітчани при поверненні додому. Цього ніхто не рахував, але є думка, що офіційні перекази — це 50 відсотків від справжнього обігу коштів між заробітчанами та їхніми родинами на Буковині. Отже, найменша область в Україні завдяки своїм робочим рукам на закордонній панщині може вважатися цілком валютоспроможною.
Банкіри вважають для себе таку ситуацію доброю, бо навіть після витрачання зароблених грошей на нерухомість, навчання дітей, придбання різних дороговартісних речей буковинці все одно залишають на рахунках у банках приблизно половину своїх коштів.
У минулому році загальні обсяги операцій на готівковому ринку області становили загалом у доларовому еквіваленті 73,2 млн.доларів США, зокрема куплено банками у населення 52,4 млн. доларів, а продано 20,8 млн. Зберігається тенденція перевищення обсягів купівлі валюти банками у населення над її продажем. Обсяг операцій банківських установ області за минулий рік на готівковому валютному ринку збільшився у порівнянні з 2002 роком у 3,5 раза.