Сьогодні має відбутися пленарне засідання Держдуми Росії, на якому депутати розглянуть кандидатуру експрезидента Володимира Путіна на пост прем’єрміністра, а також обговорять склад нового уряду. Для затвердження прем’єра достатньо 226 голосів, а «єдиноросів», котрих віднедавна очолює сам Путін, є аж 315 мандатів.
Персональний склад уряду поки що невідомий, але його структура, за попередніми даними, нагадуватиме уряд Віктора Чорномирдіна: у нового прем’єра буде 11 заступників. Віктор Зубков залишиться в уряді і обійме посаду одного з віцепрем’єрів, який куруватиме контрольні й наглядові відомства і відповідатиме за боротьбу з корупцією. Ще один віцепрем’єр — Дмитро Козак контролюватиме роботу губернаторів. Збереже свій віцепрем’єрський статус і Олексій Кудрін. Ігор Сєчин, який перейде до уряду з Кремля, може стати керівником апарату, або ж у ранзі ще одного віцепрем’єра очолить секретаріат прем’єра. Прессекретар президента Путіна Олексій Громов, швидше за все, стане віцепрем’єром, відповідальним за освіту, культру й ЗМІ.
Поки що не зовсім зрозумілі перспективи Сергія Іванова, хоча для нього «вимальовується» посада секретаря Ради безпеки. Керівник ФСБ Микола Патрушев може до своєї посади «додати» ще й пост віцепрем’єра і таким чином залишиться в полі зору Путіна. Усе це свідчить про те, що новий прем’єр збирає під своє крило ударні сили російської влади — від силовиків до губернаторів.
Отже, стає очевидним прагнення Путіна зберегти в своїх руках реальні важелі впливу на російську політику, а статус керівника головної парламентської сили — партії «Єдина Росія» — дає додаткові можливості для цього і є своєрідним страховим полісом у випадках, якщо комусь збреде в голову думка посягнути на його владний простір. А там, дивись, не за горами й нові президентські вибори...