5 травня Президент України своїм указом звільнив Володимира Литвина з посади в. о. ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Тепер Володимир Михайлович, як і раніше — голова Наглядової ради «універу» і керівник кафедри новітньої історії України. В указі також уточнено причину звільнення попереднього ректора Віктора Скопенка — «у зв’язку з виходом на пенсію». Цим же указом Віктор Ющенко призначив тимчасовим керівником найвідомішого «вишу» академіка Леоніда Губерського, який досі очолював Інститут міжнародних відносин КНУ. Постать Губерського, що й казати, яскрава і обнадійлива. Він доктор філософських наук, автор численних публікацій на теми духовності молоді й гуманітарного розвитку, відмінник освіти України, має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного посла. Не секрет, що якість освіти в ІМВ дещо вища, ніж в інших структурних підрозділах столичного «універу», атмосфера демократичніша.
Змінився й склад Наглядової ради університету. Утім невідомо, хто саме поповнив список членів оновленої ради. На сайті КНУ старого списку немає, а новий, разом із відповідним указом Ющенка, «вивісив» сайт Президента. У новому списку є секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова, спортсмен–чемпіон Сергій Бубка, академік Іван Дзюба, колишній міністр освіти Василь Кремень, нардеп Петро Порошенко, в.о. директора Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський. У перелікові членів ради є також два колишні президенти — Леонід Кравчук і Леонід Кучма. Як не дивно бачити біля духовного керма Шевченківського університету цих «світочів науки і знання», але згідно з традиціями багатьох європейських країн, до наглядових рад головних ВНЗ держави годиться вводити колишніх глав держав. Питання «Чи були Кучма і Кравчук у попередньому складі Наглядової ради КНУ?» виявилося заскладним для керівництва закладу. Вчений секретар «універу» Світлана Дяченко пояснила, що Наглядовою радою ніколи особливо не цікавилась, бо її членів набирає винятково голова ради, тобто Володимир Литвин.
Відкритим залишається і питання виборів ректора. Поки що невідомо, коли вони відбудуться і які кандидатури висуватимуться на ректорську посаду. Викладачі в коридорах і за кавою перемовляються, що найкращою кандидатурою на крісло керівника є особа нинішнього «в. о.». Мовляв, він уже довів свою здатність керувати колективом і чималим господарством навчального закладу.