Теракт у Грозному
Учора вранці у столиці Чечні — Грозному — внаслідок вибуху фугасу, начиненого металічними деталями, загинули п’ятеро міліціонерів, ще двоє дістали поранення, повідомляє «Інтерфакс». Вибухом також знищено припаркований поруч із міліцейським постом автомобіль спеціального підрозділу, який охороняє прокремлівського президента Чечні Рамзана Кадирова. Кілька загиблих служили саме в цьому підрозділі.
Бразильський «Титанік»
У Бразилії на річці Солімос затонуло судно, на борту якого перебували, за різними даними, від 80 до 150 осіб. Учора вранці було знайдено тіла дванадцятьох пасажирів, ще принаймні 40 вважаються зниклими безвісти. Пошуки тіл важкі, адже глибина Солімоса в місці катастрофи сягає за сто метрів.
Причиною трагедії, як передає агенція «Франс пресс», вважають шквальний вітер та перенавантаженість судна, адже, згідно з нормами техніки безпеки, він має взяти на борт не більше півсотні осіб.
США нищитимуть «учебки» в Ірані
Пентагон розробляє операцію, метою якої є знищення з повітря розташованих на території Ірану таборів із підготовки іракських бойовиків. Про це повідомила газета «Санді Таймс» із посиланням на поінформовані джерела. Вашингтон вважає, що з таких точок в Ірані постачається частково зброя в Ірак, а інструктори зі спецпідрозділу «Стражів ісламської революції» навчають там бойовиків для війни в Іраку. За даними видання, США розраховують на те, що днями прем’єр–міністр Іраку Нурі аль–Малікі звернеться до Тегерана з вимогою припинити антиамериканську діяльність. В іншому випадку Вашингтон має намір застосувати силу, пише видання.
Спам «відзначив» 30–річчя
Цими днями спам — небажані повідомлення, що надходять на електронну пошту, — «відзначив» 30–річчя. Цей факт помітили на Бі–Бі–Сі. Вважається, що перші такі повідомлення було надіслано 3 травня 1978 року від імені компанії DEC, що виготовляла комп’ютери. А назву «спам» вони отримали 1993 року, коли Ричард Деп’ю, адміністратор мережі Usenet, помилково надіслав один лист двомстам адресатам. Сьогодні ж щодня у світі розповсюджується понад сто мільярдів спамів. А чемпіонами серед країн–спамерів, за підрахунками Бі–Бі–Сі, є США, Росія й Туреччина.