Остаточні висновки падіння 28 квітня гелікоптера з двадцятьма пасажирами на борту свідчать, що причиною НП стала помилка пілота. Це одна з чотирьох версій, які розглядала урядова комісія з розслідування причин аварії, однак саме на ній зупинилося слідство після розшифровок записів «чорних скриньок», зазначив учора віце–прем’єр–міністр Олександр Турчинов. «Вертоліт Мі–8 достатньо безпечний, якщо ним управляти відповідно до вимог, що стоять перед тими, хто очолює екіпаж», — зазначив представник Кабміну.
Утім чи лише людський чинник був причиною падіння гелікоптера, і чому пілот, який таки мав двомісячний досвід управління гвинтокрилом такого класу у ранзі першого пілота, не зміг посадити машину, залишається запитанням. У Міністерстві оборони України «УМ», приміром, зазначили, що бойовий Мі–8 відрізняється від цивільного, однак лише тим, що на військовий покладаються значно складніші завдання. А відтак шістдесятиденний досвід управління гвинтокрилом мав бути цілком достатнім для вдалої посадки на бурову плавучу платформу «Таврида». «Бойова машина відрізняється, в першу чергу, обладнанням і системою електроніки, адже армійський гелікоптер виконує завдання бойової складності: висадка десанту, прикриття наземних військ тощо. Відтак і маневри його складніші», — зазначили в Управлінні прес–служби МО.
Що додатковим фактором падіння гелікоптера, окрім офіційної версії про людський чинник, могла бути негода припускає і професор Харківського авіаційного інституту Леонід Лосєв. «Версії того, що сталося, дуже суперечливі. Одні джерела стверджували, що за кермом машини сидів досвідчений пілот. Інші — що стажер. Якщо давати оцінку з боку, достеменно не знаючи подробиць, то можна додати, що через негоду пілот мав заходити на посадку боком, що справді ускладнювало приземлення. Втім це не так і важко, навіть для недосвідченого пілота. А це не виключає, що занести хвіст гелікоптера на огорожу міг вітер: через негоду», — зазначив пан Лосєв у коментарі «УМ».
А ТИМ ЧАСОМ...
Учора у Кременчуці Полтавської області поховали бортінженера Сергія Савчука, який працював у Криму на держпідприємстві «Універсал–авіа» і загинув унаслідок катастрофи Мі–8 над Чорним морем.