Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Пол Макартні. (Фото Рейтер.)
Так сталося, що я не слухала The Beatles декілька місяців. І тут у четвер вранці, коли їхала на прес-конференцію в PinchukArtCentre (Пінчук Арт Центр), про тему якої ніхто з журналістів навіть не здогадувався, ні з того ні з сього почала наспівувати улюблені мелодії ліверпульської четвірки. Як з’ясувалося, не випадково. Віктор Пінчук почав прес-зустріч з короткого відео. «Я дуже схвильований, тому що 14 червня запрошений зіграти концерт у Києві на майдані Незалежності. Я та мій гурт будемо там. Я переконаний, що на нас чекає великий вечір. Я маю надію побачити там усіх вас. Так що приходьте — це буде незабутній день для всієї України. Нехай ритми рок-н-ролу об’єднають нас усіх», — видає сенсацію з екрана сер Пол Макартні і на закінчення додає по-українськи «зустрінемося на Майдані».
Віктор Пінчук про Пола Макартні мріяв з 2004 року, коли у музиканта був тур по Європі. Тоді українському бізнесмену і меценату подобалася близька для нього пісня «Пайп оф піз» («Трубоміри»), в кліпі до якої солдати різних армій спочатку ворогують, а потім братаються. 20 червня він із дружиною Оленою Франчук сидів на концерті у Санкт-Петербурзі і в першій частині почув зі сцени: «Я люблю Україну! Київ». Потім через спільних знайомих вони почали спілкуватися. Виявилося, що сер Пол Макартні пам’ятає про Київ з пітерського концерту. Під час виконання Yesterday перед сценою вивісили великий плакат з написом: Ukraine and Kiev love you.
У березні Віктор Пінчук домовився про точну дату концерту, але багато хто із знайомих до кінця не знав, кого цього разу запрошено. Один його приятель навіть хвалився, що полетить першого липня в Ліверпуль на прощальний концерт сера Пола Макартні. Аж тут — легенда зголосилася приїхати до нас сама. Як переконані організатори цього концерту, Україна б не стала повністю демократичною країною, якби в нас не виступив Пол Макартні, тому після змін в особистому житті він дасть передостанній концерт «Чудові українські дівчата».
Благодійний захід під назвою Independence Concert буде аполітичний, загальнонаціональний, не комерційний, без рекламних пауз і головне — безкоштовний. У скільки обійдеться Віктору Пінчуку організація концерту найвищої якості, він мовчить. Каже, що на дні народження не прийнято запитувати, скільки коштує подарунок. Але факт, що сера Пола Макартні грошима не спокусити. Для цього має бути надмета. Завдяки його пісням розвалився Радянський Союз, тисячі людей змінювали свої погляди на життя, а група The Beatles ввійшла в книгу «100 людей, які змінили світ».
З минулого року в Україні на тринадцять відсотків зменшилася кількість віл-інфікованих. У покращенні ситуації певну роль відіграв концерт сера Елтона Джона, організований Фондом Олени Франчук «АнтиСНІД». У Фонді Віктора Пінчука переконані, що концерт «бітника» покращить Україну, як свого часу записи на платівках змінювали цілі постсовєцкі покоління. Для багатьох він значно більше, ніж мегазірка. Коли зі сцени людина такого масштабу говорить про дуже прості, але від того не менш важливі речі — що справжнє кохання не купується, а справжня дружба не продається, що людей об’єднує набагато більше, ніж роз’єднує, — її словам вірять. Слухачі не зможуть опиратися цьому подиху свіжого повітря, їм захочеться самим стати кращими та зробити кращим світ, особливо якщо взятися за це разом.
— Останнім часом у нас не так багато приводів об’єднуватись. Не групуватись під якимись політичними прапорами, а справді зібратись всім разом. І тому я переконаний, що концерт сера Пола Макартні допоможе нам звести воєдино Схід та Захід України, зблизити молодість та зрілість, об’єднати різні переконання та прагнення в одну загальнонаціональну ідею — будівництва вільної, толерантної та успішної країни, — констатує Віктор Пінчук.
Мільйони глядачів зможуть приєднатися до свята завдяки прямій трансляції концерту по «Новому каналу». Планується встановити великі екрани на площах великих міст України, які за якістю не будуть відрізнятися від тих, що на майдані Незалежності.
Напередодні концерту Пол Макартні презентує персональну виставку живопису в Пінчук Арт Центр, яка триватиме понад місяць. Відібрано 40 картин. Його перша виставка відбулась у німецькому місті Зіген у 1999 році. Бачили її ще в Лондоні та Нью-Йорку, а тепер на черзі — Київ.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>