Те, що не вдалося зловмисникам, зробила природа: під час австралійського етапу естафети Олімпійського вогню факел, запалений ще у Греції, згас. Однак не від спроб залити його силоміць, як ледве не сталося у Великій Британії, Франції, США та Аргентині (там на смолоскип робили замахи противники насильницької політики Китаю в Тибеті). У Канберрі «терактів» удалося уникнути завдяки посиленим заходам безпеки — за право забезпечувати їх австралійські поліцейські навіть посварилися з китайськими (ті супроводжують вогонь від Олімпу аж до столиці Олімпіади-2008 — Пекіна). Замість терористів учора попрацював вітер.
Спершу головний символ Олімпійських ігор не змогла захистити одна зі спортсменок. Смолоскип, згаслий під час її відрізку дистанції, запалили знову, але на фінальному етапі, коли факел ніс знаменитий плавець Ієн Торп, полум’я вдруге не витримало пориву вітру. Втім олімпійську естафету це не припинило, і після чергового клацання запальничкою символ Олімпіади вирушив у подальшу путь — до Японії, де естафета пройде 26 квітня.
А до Канберри смолоскип прибув зі столиці Індонезії Джакарти, де його охороняли чи не найпильніше. Перед тим Олімпійський вогонь побував у Таїланді, Малайзії та Індії — там завдяки старанній роботі правоохоронців естафета пройшла також без ексцесів. Оскільки, як з’ясувалося, стихія загрожує полум’ю навіть більше, ніж прихильники вільного Тибету, то в Гонконгу, куди факел привезуть 2 травня, вже потурбувалися про його убезпечення від вітру й дощу. Як повідомляє газета «Саут Чайна морнінг пост», у разі тайфунів, грози або інших природних катаклізмів Олімпійський вогонь пересуватиметься маршрутом пробігу... в автомобілі.