Сенаторка Хілларі Клінтон здобула переконливу перемогу на попередніх виборах у штаті Пенсильванія за право бути номінованою кандидатом у президенти США від Демократичної партії. Цей штат на Атлантичному узбережжі вважається ключовим, оскільки є шостим за кількістю населення, і від нього на з’їзд Демпартії буде відряджено 158 делегатів–виборців; усі їхні голоси дістануться переможцеві праймеріз у Пенсильванії.
Із чотирьох мільйонів зареєстрованих демократичних виборців штату на дільниці з’явилося 60 відсотків. Учора після підрахунку 99 відсотків бюлетенів було встановлено, що за сенаторку Клінтон проголосували 55 відсотків демократів, а за її головного суперника, сенатора Барака Обаму, — 45 відсотків. Таким чином, вибори в Пенсильванії пожвавили виборчу кампанію Демократичної партії — Хілларі Клінтон зберегла шанси на остаточну перемогу.
Щоправда багато чільних представників Демпартії вважають шанси Клінтон мізерними і закликають Хілларі зійти з виборчої дистанції. Для здобуття номінації кандидата в президенти від демократів потрібно заручитися підтримкою 2025 делегатів–виборців загальнопартійного з’їзду. Після перемоги в Пенсільванії Клінтон має у своєму активі 1561 виборця, тоді як Обама — 1694. Попереду ще вибори в дев’яти штатах, і для остаточної перемоги Клінтон має перемогти практично в усіх наступних праймеріз. Це завдання практично непідйомне, бо вже на наступних праймеріз, у штатах Індіана та Північна Кароліна, всі соціологічні фірми прогнозують перемогу темношкірого Обами.
ОСТАННІЙ ШАНС?
Навіть якщо Хілларі Клінтон матиме значно меншу підтримку, ніж Барак Обама, за підсумками праймеріз, у неї залишається додатковий шанс. Річ у тім, що, окрім пересічних делегатів, на партійному з’їзді будуть ще так звані суперделегати. Це — члени Демократичної партії, які мають право голосу, не маючи мандатів конкретного штату. Суперделегатами автоматично стають члени демократичної фракції в Конгресі, губернатори–демократи, члени національного комітету партії, колишні президенти й віце–президенти (тобто і чоловік Хілларі Білл Клінтон) та інші люди з особливими заслугами перед партією. На відміну від простих делегатів, суперделегати не повинні заздалегідь оголошувати, кого вони підтримають під час виборів єдиного кандидата в президенти.
Із 4049 делегатів з’їзду демократів у 2008 році суперделегатами будуть аж 796 осіб.