І тривало це літературне свято в «морській перлині» протягом двох днів. До місцевого Південноукраїнського педагогічного університету з’їхалися дослідники з усієї України. Представники Львова, Івано–Франківська, Сум, Запоріжжя, Києва, Ялти, Ізмаїла та Ужгорода вкотре наголосили, що велика спадщина сімейства Лип і досі не те що не досліджена, а й не перевидана. Приміром, із запланованого восьмитомника Юрія Липи світ побачив поки ще лише перший. А двотомник спадщини батька Івана щойно тільки знайшов свого упорядника.
Голова благодійного фонду Івана та Юрія Лип Галина Дольник каже, що родина є символом української Одеси. «Батько був засновником тутешнього представництва товариства «Просвіта». В 1917 році — українським комісаром Одеси, а ще через два роки — міністром віросповідань УНР. Його ж син Юрій — відомий поет, прозаїк та філософ. Учасник визвольних змагань 1917—1918 років. Загинув від рук НКВС у 1944 році як лікар УПА», — зазначає пані Дольник.
В Одесі вже є вулиця Івана та Юрія Лип, на якій вони проживали. Їхнє ім’я присвоєно і дитячій бібліотеці № 8. Але цього, ясна річ, замало. Тому приємною звісткою для учасників зібрання стала новина, що цьогоріч у селі Дальник під Одесою, де довгі роки працював Іван Липа, на лікарні відкриють і меморіальну дошку. Адже тутешній шпиталь було збудовано саме за його ініціативою. У цьому ж десятитисячному селі його ім’ям назвуть і одну з вулиць.