У понеділок надвечір людний парк Тараса Шевченка на мить поглинув хаос. О 19.10 біля двох лавочок, які розташовані при дорозі вулиці Терещенківської, пролунав потужний вибух. Двох дівчат із пораненнями ніг та плечей перехожі вже за декілька хвилин допомагали медикам донести до карети «швидкої допомоги». А з будинків навпроти за всім цим через уже порожні рами вікон спостерігали люди, в чиїх квартирах вибуховою хвилею повибивало шибки. «Ми щойно вийшли з університету після закінчення третьої пари і якраз ішли у тому напрямку. Коли бахнуло, мене мало не звалило з ніг. А потім почув зойки дівчини, яка благала про допомогу», — розповів «УМ» першокурсник КНУ Володимир.
«Уже нині так наспілкувалися, що тільки преси не вистачало», — не відчиняючи дверей, відповіла нам мешканка квартири по Терещенківській, 21. Поверхом вище чоловічий голос «відрізав», що правоохоронці заборонили будь–що розповідати. А в цей час двері під’їзду працювали, як двері ліфта: групи різних підрозділів МВС із 3–4 чоловіків у шкірянках тільки й устигали розминатися у вузькуватому коридорі. «Без коментарів!» — сухо звучить у відповідь.
Дізнатися дещо більше вдається у розташованій на першому поверсі кав’ярні «Альма–матер». Її директор Ігор Блажанов у момент вибуху якраз перебував на робочому місці. «Я почув сильний хлопок, затряслися стіни, а через якусь мить скло на вхідних дверях закладу пробила металева куля, яка, пролетівши декілька метрів всередині кав’ярні, розбила картину і врізалась у стіну. Це щастя, що за тим столиком якраз не було відвідувачів, інакше наслідки могли би бути трагічними».
Деталь вибухового пристрою, який протаранив кав’ярню, правоохоронці вилучили на експертизу. Як і одну з лавок, на якій сиділи госпіталізовані дівчата, та друзки від смітника. Втім навряд чи громадськість скоро почує хоча б якісь версії безпрецедентної та нахабної витівки. «Наразі порушено кримінальну справу за фактом хуліганських дій. За попередніми даними, вибуховий пристрій був потужністю 100 грамів у тротиловому еквіваленті. Сьогодні проводиться експертиза, — розповіла «УМ» виконувач обов’язків ЦГЗ ГУ МВС України в місті Києві Наталія Сторожик. — Також відомо, що одну з дівчат майже одразу виписали з лікарні, а інша поки що госпіталізована».
Учора парк Шевченка знову був переповнений і студентами, і дітьми. Про небезпечні для їхнього життя події напередодні нагадувала хіба що відкинута вибуховою хвилею лавка. «Дівчата, не страшно сидіти після вчорашнього? — запитуємо у потенційних жертв невідомого підривника. — А що тут було? Ми щось чули по телевізору, але достеменно так і не зрозуміли, про що йдеться».
Уже на виході зі скверу ми стали випадковими свідками діалогу між групою іноземців, в очах яких читалося захоплення від квітучих дерев та монумента Кобзарю. «За це треба платити?» — запитала одна з дівчат у перекладача, очевидно, прагнучи сфотографувати магнолії, що цвітуть. Все спокійно... Судячи з усього, правоохоронці однієї з європейських столиць безсилі й захистити не спроможні навіть центр Києва, — мимоволі спало на думку в той момент.