Поїздкою Президента Віктора Ющенка на толоку до «Міста добра» (так сказано на банері при в’їзді до Білої Церкви. — Авт.) у тамтешній парк «Олександрія» вирішили скористатися мешканці міста. Минулої суботи близько двох тисяч жителів заблокували автомагістраль Київ—Одеса, щоб закликати Президента зупинити будівництво сталепрокатного заводу на околиці міста.
Захоплений зненацька декількома десятками «підкованих свідомих громадян», які наввипередки перекрикували Президента, Віктор Ющенко намагався щось пояснити, але зрештою махнув рукою й поїхав.
А організатори повели народ блокувати й об’їзну частину магістралі, куди «даішники» перенаправили транспорт, що застряг у заторі. «Наразі порушено кримінальну справу за фактом — блокування автомагістралей, — розповів «УМ» начальник Центру громадських зв’язків ГУ МВС у Київській області Микола Жукович. — Так звана акція протесту була організована деякими місцевими депутатами, які й підбурювали людей до порушення громадського спокою. Їхні особи встановлено і справу передано до прокуратури Білої Церкви». Слід сказати, що був ще один пікет — на захист заводу, теж організований. Втім ці студенти дорогу не блокували, тому на кримінальну справу не «напоролися».
Утім проблема так і залишилася невирішеною. «Особисто я достеменно не знаю, наскільки будівництво заводу є небезпечним, однак наші депутати переконують, що підприємство знищить екологію міста, — поділилася своєю позицією мешканка міста Наталія. — А ще кажуть, що завод не платитиме до бюджету міста жодної копійки». Занепокоєння білоцерківчан цілком виправдане і з тієї точки зору, що таким собі народним захисником виступила і глава уряду Юлія Тимошенко, яка запевнила, що без згоди людей завод не будуватимуть. Відтак місцеві депутати підхопили тему, на якій можна набрати рейтинг, і саме вони, за інформацією «УМ», й організували акцію. Про це свідчить і небажання тамтешніх БЮТівців роз’яснити жителям Білої Церкви, що навіть заяви Прем’єра наразі є не більше, аніж чистої води маніпуляційним піаром. А також довести до їхнього відома висновки екологічних комісій, які свідчать, що завод не завдасть шкоди місцевій екології.
«Наразі будівництво законно зупинити неможливо. Адже земля виділена прозоро на аукціоні і є висновки фахіців щодо безпечності функціонування заводу. Про що можна говорити, якщо лише на суперсучасну установку з очищення викидів до атмосфери вкладається близько 20% коштів від загальної суми!» — пояснив «УМ» начальник Управління інвестиційно–будівельної діяльності Київської облдержадміністрації Володимир Коваль. За його словами, завод потрібен не лише Білій Церкві, а й Україні: «Щороку підприємство сплачуватиме до Держбюджету 360 мільйонів гривень, з яких 17—20 мільйонів — до бюджету Білої Церкви! Окрім цього, це 5 тисяч робочих місць, житлові будинки, які власник зобов’язався побудувати для своїх працівників, ПТУ для навчання кадрів і, врешті–решт, 20 мільйонів гривень, які буде виділено місцевому бюджету на благоустрій міста, зокрема ремонт доріг. А людей на вулиці, замість того, щоб їм усе пояснити, виводять ті, кому вигідно штучно тримати місто в напрузі».