Комуністи теж бувають об'єктивними

Комуністи теж бувають об'єктивними

Чи не найголовнішим питанням учорашнього парламентського дня був звіт голови делегації Верховної Ради у ПAPЄ, представника фракції комуністів Бориса Олійника. Щоправда, до того, як розглянути це питання, депутати встигли не на жарт посваритися, сперечаючись, яким має бути порядок обговорення. Депутати від опозиції наполягали на тому, аби не лише заслухати звіт Бориса Ілліча, а й надати слово представникам кожної фракції. Адже до української делегації в європейському парламенті входять депутати всіх мастей, і позиція, скажімо, «більшовика» Карпова (який учора перейшов до «Демiнiцiатив») може кардинально відрізнятися від позиції «нашого українця» Зварича або БЮТівця Головатого. Однак за те, щоб обговорити це питання всіма фракціями, проголосувало лише 120 з лишком нардепів, а пропозиція повернутися до розгляду після того, як усім парламентаріям буде роздано резолюцію ПАРЄ щодо України (як з'ясувалося, наразі цей документ офіційно до ВР іще не надійшов), також не здобула підтримки.

Америка закриває кишеню,

Америка закриває кишеню,

Бюджет США на 2005 рік, який цього тижня адміністрація Джорджа Буша винесла на розгляд Конгресу, передбачає велике — майже вдвічі — скорочення фінансової допомоги Україні, передає радіо «Свобода». У рамках проекту «Акт підтримки свободи» (засновано його було після розпаду СРСР для підтримки так званим новим незалежним державам) наша країна наступного року отримає 79,5 млн. доларів. Така сама сума, зауважує «Свобода», передбачена й для втричі більшої за населенням Росії. Зате Білий дім пропонує наростити фінансову підтримку іншим державам пострадянського простору — Узбекистану, Таджикистану, Туркменії, а щонайбільше Грузії, якій планується виділити 90 млн. доларів.

З плюсом — лише один

З плюсом — лише один

Громадяни України найбільше довіряють Вікторові Ющенку. Як довело чергове соціологічне опитування — цього разу його проводило «Українське демократичне коло» (вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни, загальна кількість респондентів — понад тисячу осіб), упродовж тривалого часу лідер «Нашої України» має найвищий з-поміж інших політиків рейтинг довіри. Баланс довіри—недовіри до В.Ю., тобто різниця між тими, хто йому довіряє, і тими, хто не довіряє, становить + 3%. У решти політиків і державних діячів цей баланс є від’ємним. Найбільший «мінус» належить Президентові Леоніду Кучмі (- 56%), головній прогресивній соціалістці Наталі Вітренко (- 52%) та начальнику президентської «канцелярії» Вікторові Медведчуку (- 51%).

Нехай бухгалтери розплутують

Нехай бухгалтери розплутують

Позавчора Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до низки законодавчих актів з оподатковування у зв'язку з прийняттям держбюджету-2004 — так званий «проект 4000-1». За це проголосували 296, проти — 1. Відповідно до нового закону, пропонується обкладати ПДВ операції з продажу ліків, виробів медичного призначення, операції з продажу (передплати і доставки) періодичних видань, друкованих ЗМІ й продажу книг — за винятком тих, що видаються українською мовою. Закон також пропонує стягувати ПДВ з операцій із первинного продажу житла. Водночас від сплати ПДВ звільнено операції з постачання ліків, зареєстрованих і допущених до вживання в Україні відповідно до переліку, затвердженого урядом.

Привіт бізнесменам від промисловців

Привіт бізнесменам від промисловців

Після добровільної відставки з посади голови Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва Інни Богословської, котра таким чином висловила протест проти урядового диктату першого віце-прем'єра Азарова, посада відповідального за бізнесові стосунки в Україні «гуляла» недовго. Позавчора Президент своїм указом призначив у це крісло Юрія Авксентьєва. До останнього часу він працював віце-президентом Українського союзу промисловців і підприємців.

Перед генеральною битвою за повернення України в Європу

Перед генеральною битвою за повернення України в Європу

За таких умов, які створила в Україні влада, страшно навіть подумати, як проходитимуть наступні президентські вибори — вочевидь, застосований на них адмінресурс буде всім адмінресурсам адмінресурс, а порушення — всім порушенням порушення. І, судячи з усього, допомога Заходу у забезпеченні чесних і прозорих виборів-2004 була б вельми доречною. Саме тому лідер «Нашої України» Віктор Ющенко закликав західноєвропейських політиків допомогти Україні в нелегкій справі — спробі провести справді демократичні, чесні й прозорі вибори глави держави. Із такою заявою В.Ю. виступив на конференції Європейської народної партії, яка відбувалася в Європарламенті у присутності прем’єрів Італії, Іспанії, Португалії, Голландії та інших провідних європейських політиків, повідомляє прес-служба «Нашої України».

Всі статті рубрики