Місто закупило японське та американське обладнання вартістю 700 тисяч гривень, яке встановили в пологовому будинку №1. «Воно забезпечить недоношеній дитині умови, наближені до утроби матері. У комплекті, окрім кювеза, пульсоксіметр для визначення насичення крові дитини киснем, апарат штучної вентиляції легень, відкриті реанімаційні системи, електронні дозатори лікарських препаратів, фотометричні лампи для боротьби із жовтяницею», — розповів «Україні молодій» головний лікар Володимир Зеленько.
Серед причин малої ваги немовлят медики вказують на інфекції, несприятливу екологію, гормональні порушення та анемію вагітних, на яку страждає 80% майбутніх мам. Загалом передчасні пологи в Україні складають 3–5% від загальної кількості. Завідуюча відділенням новонароджених та недоношених дітей Ірина Бойченко зазначає, що кількість передчасно народжених малюків на Черкащині з кожним роком зростає. Лише торік тут «поставили на ноги» шість малюків вагою від 500 до 999 грамів. І це при тому, що досі новонароджених рятували, користуючись апаратурою, виготовленою ще в 30—60 роках минулого століття.
«500 грамів — це крихітна людина, яку можна вмістити на долоні», — каже завідуючий акушерським відділенням Черкаського пологового будинку №1 Олександр Ємець. За його словами, раніше такі діти вважалися плодом. Відтак реєстрували тільки тих, чия вага сягала 1 кілограма або кому виповнилося 28 тижнів. Реєструвати півкілограмових почали лише з 1 січня минулого року.
До речі, нормою вважається вчасно народжена дитина вагою більше 2,5 кілограма. А рекордсменом серед великих новонароджених є італієць, який народився у 1955 році і важив 10,1 кг. Найменшою ж новонародженою стала два роки тому дівчинка з США. Її вага не дотягувала і 285 грамів.