До участі у цих профілактичних заходах залучено більше десяти тисяч (!) співробітників міліції та півтисячі працівників рибоохорони. Адже наприкінці березня розпочався масовий нерест риби, який триватиме до початку червня. Натомість у правоохоронців свій «нерест»: у водоймах вони ловлять браконьєрів — великих і маленьких. Як повідомили «УМ» у Департаменті зв’язків із громадськістю МВС, вони вже провели 1200 спільних рейдів та виявили понад 700 фактів незаконного вилову риби та браконьєрства, до відповідальності притягнуто майже тисячу осіб.
Зокрема, за незаконний вилов риби (часто за допомогою електроструму) працівники міліції затримали більше семисот браконьєрів, а працівники рибоохорони склали 697 адміністративних протоколів за порушення правил рибальства та 33 — за виготовлення та збут заборонених знарядь вилову риби. Всього у правопорушників вилучено близько одинадцяти тонн незаконно виловленої риби (з них 4,4 тонни на ринках під час продажу), 900 рибальських сіток, 28 плавзасобів.
Цікаво, що один «браконьєрський дует» затримали працівники відділу зони ЧАЕС на річці Прип’ять. У правопорушників вилучено сім кілограмів риби, рибальські сітки тощо. Відтак Чорнобильська рибка не потрапила на столичні ринки. Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв’язків Київської обласної міліції, в районі сумновідомого села Страхолісся Іванківського району правоохоронці затримали ще шістьох браконьєрів, які мали аж 32 рибальські сітки загальною довжиною майже кілометр і встигли наловити півсотні кіло щуки і судака.
Як розповів «УМ» співробітник УМВС у Київській області В’ячеслав Буян, браконьєри часто кидають сітки, лиш побачивши групу з працівників рибоохорони, співробітників «Беркута», дільничних інспекторів та журналістів. Адже мінімальний штраф за використання сітки становить 510 гривень, а за порушення правил вилову риби з вудкою — мінімум 34 гривні.