Напередодні Великодня, коли кожна порядна господиня обмітає всі кути у своїй оселі, очільники Львова також вирішили навести лад у рідному місті. Ще кілька тижнів тому мер Андрій Садовий підписав спеціальне розпорядження щодо проведення загальноміської толоки. Найбільшою «брудною» проблемою для міста є парки, лісопарки та зелені зони. 23 зелених об’єкти місцеві мешканці та численні гості перетворили на великий смітник. На жаль, дорослі львів’яни не поспішають прибирати велику територію, натомість школярі самі приходять під поріг міськради й пропонують свої послуги.
«До нас підійшло кілька молодих людей із ради учнівського самоврядування професійно–технічних училищ і запропонували допомогти очистити парки від сміття. Вони й назву акції придумали: «Парки — легені міста». Це приємно вразило, адже діти ніколи ще самі не пропонували дорослим допомогу», — розповів «УМ» заступник начальника управління екології та благоустрою Львівської міськради Михайло Казимир. Комунальне підприємство «Зелений Львів» забезпечили волонтерів автомобілями, видали віники, лопати, граблі, мішки для сміття і кожному — пару одноразових рукавиць.
«На жаль, у нас немає ніякої культури і жодної поваги до себе. Прибираючи територію, діти виносили з лісопарку не лише порожні пляшки й целофанові пакети, а й старі холодильники, дивани, телевізори, залишки битої цегли та лінолеуму. Вчора з лісопарку «Зубра» ми вивезли близько 10 тонн сміття», — додає пан Казимир. Еколог каже, що наразі це найбрудніша лісопаркова зона Львова. Зі ще раніше прибраного Стрийського парку вивезли три тонни різноманітних відходів, а з лісопарку «Білогорща» — дві вантажівки.
Місцеві ресторани та ринки, приміщення яких розташовані біля лісопарків, пригостили 400 учнів ПТУ канапками і гарячим чаєм, а також спекли для малих трудівників картоплю на вогні. Гарячий чай був не лише на обід, а й упродовж усього дня, допоки діти очищали територію.
«Ми плануємо встановити таблички з написом «Дякуємо за незасмічений парк». Я знаю — ці школярі, які прибирали лісопарки, під час прогулянок чи пікніків уже ніколи тут не смітитимуть. Якщо б й дорослі ходили на такі толоки, то в Україні було б чисто», — переконаний Михайло Казимир.
До речі, лісопарк «Горіховий Гай» разом з екологами та підприємцями прибирали парафіяни храму Ісуса Христа. Серед добровольців були не лише українці, а й представники Нігерії, Польщі, Росії та США. На чотирьох гектарах вони зібрали непоганий «урожай» — три тонни сміття.
ДО РЕЧІ
Як повідомив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, протягом 4, 5 та 6 квітня в Києві відбудеться загальноміська весняна толока з озеленення та благоустрою. Столична влада запрошує до участі всіх киян, насамперед молодь. Під час проведення толоки будуть не лише висаджувати нові дерева, а й здійснюватимуть заходи щодо поліпшення естетичного та санітарного стану міста.