Безпрецедентне рішення про повернення в комунальну власність усіх паркових та зелених зон прийняли депутати міськради, які три місяці тому віддали парки під забудову, а тепер проголосували за відміну свого ж рішення.
405–те рішення міськради від 28 грудня 2007 року відразу ж викликало запитання у прокуратури і громадськості. Того дня депутати одним махом віддали в оренду і у власність майже тисячу гектарів міської землі. Серед сотні дозволів на приватизацію присадибних ділянок було кілька десятків сумнівних, з точки зору закону, рішень, які стосувалися старовинних міських парків та рекреаційних зон.
Справа в тому, що у Кіровограді досі не проведено інвентаризацію земель — немає їх розподілу на категорії. А якщо немає документа, то як довести, що це так, і захистити від зазіхань забудовників. Відтак надії на те, що зелені зони залишаться в комунальній власності, у кіровоградців практично не було.
Та наполегливі протести міської прокуратури, судові позови, увага головного міліціонера країни Юрія Луценка, який під час приїзду в Кіровоград спробував розібратися з земельним дерибаном, таки дали свій результат. Тоді пан Луценко запропонував поставити Кіровоград у приклад всій Україні, якщо міські землі таки повернуть громаді. Частково повернули.
Спершу з’явилося шість заяв від нових власників про відмову від паркових територій. І після майже десятка засідань сесії міськради і відкладення протесту прокурора «на потім» земельний конфлікт завершився компромісом.
З переліку ділянок, розданих депутатами 28 грудня минулого року (з 1 січня 2008 року вступив у силу закон про розгляд усіх земельних питань шляхом аукціону. — Авт.), були виключені всі паркові та зелені зони. Законність виділення окремих ділянок, які так і не повернули місту, все ще залишається під питанням, але парки повернулися у спільну власність кіровоградців. Тим часом кілька судових справ щодо відміни земельного рішення в цілому перебувають на розгляді і мають усі шанси завершитися позитивно для жителів обласного центру.