Житомирські убозівці викрили потужний контрабандний канал завезення до України престижних іномарок, у тому числі викрадених за кордоном, та «тіньову» схему їхньої легалізації за фіктивними нотаріальними дорученнями, повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ МВС. Слідче управлінням обласної міліції вже відкрили кримінальну справу за ст. 358 КК (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів ), у якій поки що фігурують лише п’ятеро житомирян, які разом із корумпованими митниками й розробили контрабандну схему.
Але в міліції обіцяють нових фігурантів. Що й казати, слідчо–оперативні дії у цій резонансній справі тривають ледь не по всій країні — у 21–му регіоні! Розмах у контрабандистів був чималий — докази їхньої діяльності правоохоронці знаходять не лише в Житомирі, а й у столиці, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Сумській, Чернівецькій, Чернігівській, Полтавській, Одеській, Івано–Франківській, Харківській, Львівській, Миколаївській, Кіровоградській, Закарпатській, Черкаській, Херсонській, Донецькій, Хмельницькій областях та в Криму.
За попередніми даними, лише за останні два роки «тіньові ділки» легалізували в Україні майже 180 автомобілів. На контрабандних авто змінювали номери агрегатів (шасі, кузовів) у спеціально обладнаних майстернях, потім підробляли свідоцтва про реєстрацію, державні номерні знаки, «свої» нотаріуси» за вкраденими паспортами, оформляли фіктивні доручення на продаж автомобілів і... повний вперед.
ДО РЕЧІ
За матеріалами Черкаського УБОЗу прокуратура додатково порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (службовий підлог) та ч. 2 ст. 375 (винесення суддею завідомо неправосудного рішення) Кримінального кодексу, відносно екс–судді Придніпровського району Черкас П., звільненої указом Президента за порушення присяги судді. Як повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ МВС, суддя умисно склала неправдиві матеріали у цивільних справах за позовами мешканців Черкас про встановлення права власності на престижні іномарки, ввезені до України з–за кордону. Позови суддя не реєструвала в канцелярії суду, протоколи судових рішень не складала, але виносила неправосудні рішення. Цим вона фактично зобов’язувала працівників обласної ДАІ не чинити перешкод у здійсненні права власності на кузова іномарок, які нібито були предметами судових спорів, та зареєструвати ці автомобілі. Лише у 2003—2005 роках вона змусила ДАІ зареєструвати 60 престижних іномарок, а через несплату митних платежів держбюджет недоотримав щонайменше півмільйона гривень.
Наприкінці лютого 2008 року прокуратура внесла подання про арешт звинуваченої екс–судді, утім Соснівський райсуд міста Черкас обрав мірою запобіжного заходу щодо колишньої колеги підписку про невиїзд.