Як виявилося, на момент авіакатастрофи гелікоптера Держприкордонслужби Мі–8 на борту перебувало не 13, а 14 осіб. Ще одне тіло загиблого прикордонника еменесники виявили після аварії. Його прізвище не фігурувало в списках пасажирів гелікоптера того злощасного дня.
Як уже повідомляла «УМ» учора, вранці 27 березня гелікоптер Держприкордонслужби України вилетів з Одеси за маршрутом Вилкове — острів Зміїний. На борту, крім 14 осіб, було дві тонни вантажу. На півшляху, поблизу острова Полуденний, машина за невідомих причин раптово впала у Чорне море.
З 14 пасажирів вижив лише 23–річний офіцер Ізмаїльського загону Євген Челарський. Його одразу ж доправили до військового госпіталю в Одесі вже у стані коми. В ніч із 27 на 28 березня офіцер прийшов до тями. «У нього закрита черепно–мозкова травма, струс головного мозку, перелом правої плечевої кістки, перелом кісток тазу і вивих правого бедра», — розповів начальник Військово–медичного центру Південного регіону Володимир Майданюк. Окрім усього, за словами лікарів, в офіцера ще й загальне переохолодження, адже чоловік протягом години перебував у воді, температура якої не перевищувала 7 градусів тепла, також він отримав шок третього ступеня. Сьогодні медики оцінюють стан Євгена Челарського як стабільно важкий, проте загрози життю, за їхніми словами, вже немає.
Щойно здоров’я офіцера піде на покращення, єдиний свідок авіакатастрофи зможе свідчити у кримінальній справі, порушеній у зв’язку з падінням гелікоптера.
Наразі ж спеціальна урядова комісія на чолі з міністром з надзвичайних ситуацій Володимиром Шандрою продовжує з’ясовувати причини катастрофи. На вчорашній прес–конференції міністр виключив можливість технічних несправностей гвинтокрила, адже два роки тому, за його словами, машина пройшла капітальний ремонт. Хоча, за інформацією Держприкордонслужби, цей транспорт у повітрі ось уже 25 років.
Очільник МНС також зазначив, що зараз триває розслідування причин падіння гвинтокрила, однак робити остаточні висновки ще зарано. Все ж у деяких ЗМІ з’явилася своя версія причини авіакатастрофи — птахи. Не виключено, що саме пернаті могли випадково потрапити до механізму і заблокувати роботу двигуна гелікоптера. Як повідомив у телефонній розмові «УМ» прес–секретар голови Держприкордонслужби Сергій Астахов, поки немає висновків спеціальної комісії, така версія не розглядається.
Як повідомив пан Астахов, сьогодні о 10.00 в Ізмаїлі розпочнеться прощальна церемонія за загиблими прикордонниками. Президент України Віктор Ющенко висловив співчуття родинам загиблих.