Jane’s Information Group («Інформаційна група Джейн») — найавторитетніша в світі компанія, яка спеціалізується на аналізі збройних сил та глобальної безпеки, витратила рік на укладання першого у своїй більш ніж столітній історії (компанія була заснована в Лондоні 1898 року) рейтингу стабільності всіх 235 країн світу. Звіт про результати аналізу було оприлюднено позавчора. Оцінка стабільності та безпеки велася за багатьма критеріями і в остаточному звіті виставлена в балах: повна стабільність — 100 балів, повна нестабільність — 1 бал.
У підсумку з’ясувалося, що найбільш стабільною та безпечною країною світу є Ватикан (99,2 бала), а найменш стабільною — Центрально–Африканська Республіка. До десятки найстабільніших також увійшли (місця з другого по десяте): Швеція, Люксембург, Монако, Гібралтар, Сан–Марино, Ліхтенштейн, Велика Британія, Голландія та Ірландія. Показово, що більшість країн із першої десятки (окрім Ірландії) є монархіями. Швейцарія, яка в загальній уяві асоціюється зі стабільністю, посіла лише 17–те місце, а США опинилися на 22–му. З колишніх комуністичних країн найбільш стабільною є Чехія — 30–те місце. До першої півсотні списку також увійшли Словаччина (35–те місце) та Польща (47–ме місце).
Десятьма найбільш нестабільними країнами чи визнаними ООН територіями світу є (місця з 226–го по 235–те): Палестинська Автономія, Сомалі, Судан, Афганістан, Берег Слонової Кістки, Гаїті, Зімбабве, Чад, Конго та Центрально–Африканська Республіка. Дивує те, що до цієї десятки не ввійшов Ірак — він на 22–му місці з кінця списку.