Урядовий комітет із питань гуманітарної та соціальної політики під головуванням віце–прем’єр–міністра Івана Васюника схвалив проект постанови, якою рекомендує встановити мінімальні виплати інвалідам у розмірі не менше 481 грн. До цієї категорії також потрапили українці, які втратили годувальника: на одного непрацездатного буде припадати 481 грн., на двох — 577,2 грн., на трьох і більше — 721,5 грн. Наразі пенсія осіб зазначеної категорії становить лише 284 гривні (з урахуванням індексації).
Ухвалення цієї постанови поліпшить життя майже одного мільйона наших співвітчизників, адже досі вони отримували пенсії, що не досягають навіть прожиткового мінімуму. Неважко порахувати, що можна придбати в місяць за суму трохи більше ніж 50 доларів! І це тоді, коли здорові пенсіонери отримують середню пенсію у розмірі 750 гривень, а мінімальний її рівень становить 470 гривень.
«При нинішніх галопуючих цінах і інфляції Кабмінівська соціальна ініціатива може швидко зійти нанівець», — такий висновок зробила у коментарі для «УМ» керівник одного з соціальних фондів Світлана Захарченко. За її словами, на реалізацію цього задуму з Державного бюджету треба виділити додатково 1,03 млрд. гривень на 9 місяців поточного року. На тлі виплат по знецінених вкладах і дефіциту вільних коштів підняття пенсії може бути знівельоване інфляційними процесами. «Звичайно, збільшити пенсію цим категоріям людей треба було вже давно, і розмір її має бути значно більшим. Проте, аби підняття розміру цих виплат не залишилося лише популістським кроком, необхідно людей захистити, а саме — проводити нарахування з урахуванням індексу інфляції. Лише тоді пенсіонери–інваліди відчують певне матеріальне задоволення», — стверджує керівних фонду.
Свої застереження висловили і фахівці фінансового ринку. Вони переконані, що ця постанова конче потрібна і є справедливою, але треба розробити механізм захисту цих виплат так, аби вони не спричинили подальше поглиблення інфляції. Кожна зайва гривня на ринку — крок до збільшення цін.