Попри запевнення центральної китайської влади, що ситуація в Тибеті стабілізувалася й перебуває під контролем, навколо автономного району триває мобілізація китайських військ, а маленькі містечка на заході Китаю перетворюються на військові гарнізони. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», неспокій та розрізнені антиурядові виступи тибетців відбуваються не лише в самому краї, а й у трьох сусідніх із ним китайських провінціях, які свого часу також територіально відносилися до Тибету. Особливо велика концентрація китайських військ та поліції спостерігається в районі так званих «воріт Тибету», місті Чжундянь (у голлівудських фільмах та романтичній літературі воно відоме під давньою тибетською назвою Шангрі–Ла). Втікачі з регіону повідомляють, що військові мають гранатомети для гранат із сльозогінним газом.
Китайські поліцейські дійсно стріляли в учасників антиурядових демонстрацій — це вперше визнала вчора офіційна китайська інформагенція «Сіньхуа». Але водночас рупор Пекіна зазначив, що це сталося з метою самозахисту 16 березня не в самому Тибеті, а в сусідній із ним провінції Сичуань. За інформацією тибетських активістів, стражі порядку вели хаотичний вогонь і вбили вісьмох ченців біля монастиря Кірті в цій провінції.
Дії китайської влади знаходять в усе більший осуд у світі. Вчора спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі та делегація Конгресу зустрілася на півночі Індії з духовним і світським лідером Тибету Далай–ламою. Представник Демократичної партії США Пелосі відома своїм критичним ставленням до комуністичного Китаю. Після зустрічі з Далай–ламою вона зустрічалася на вулицях зі звичайними тибетцями і гостро засудила пекінський режим за криваве придушення народних виступів у Тибеті. Ненсі Пелосі є першим такого високого рангу представником американської влади, яка мала зустріч із Далай–ламою після початку конфлікту в Тибеті.
До діалогу між китайською владою та Далай–ламою закликають не лише політичні лідери. З таким спільним закликом до офіційного Пекіна вчора звернулися 26 лауреатів Нобелівської премії миру та лауреатів у галузях літератури, фізики, хімії й економіки.