З усіх найрізноманітніших сортів горілки, від пляшок з якою вгинаються полиці місцевих крамниць, знавці цього діла визнають тільки два види : «питну» та, навпаки, таку, яку цмулити не варто навіть напідпитку. Причому останній сорт, зважаючи на спокусливу ціну, залишається досить популярним серед невибагливих споживачів. І йдучи назустріч побажанням клієнтів, виробники цієї рідини обіцяють зробити її ще дешевшою. Бо витрати на примітивний розлив, як засвідчує практика роботи виявленої підпільної «гуральні» в Донецьку, і справді мінімальні.
На справжнісінький цех, де розливали горілку, співробітники податкової міліції ДПА в Донецькій області натрапили в підсобному приміщенні одного з будинків у Будьоннівському районі обласного центру. Організував цей нехитрий промисел і водночас сімейний бізнес тутешній 30–річний «підприємець». Причому, придбавши необхідне обладнання, зміг налагодити масовий випуск продукції — щодоби домашній конвеєр штампував до двох тисяч пляшок «оковитої». Аби отримувати максимальний прибуток при мінімальних затратах, у підпільному цеху, звичайно, про технологію та якість навіть не заїкались. Зокрема тут використовували спирт дуже сумнівної якості й неочищену, тобто буквально з калюжі, воду. Звідти й символічна ціна так званої горілки — 8 гривень за півлітра.
Із збутом готової продукції проблем теж не було, адже продавали її не тільки в магазинах Донецька, а й в сусідніх містах — у Макіївці та Горлівці. Втім нині діяльність цеху припинено. Співробітники податкової міліції під час обшуків вилучили 6,5 тисячі тонн спирту, з півтисячі пляшок готової продукції, 18 тисяч акцизних марок та різноманітне обладнання — всього на 175 тисяч гривень. Стосовно заарештованого господаря підпільної «гуральні» порушено карну справу, що передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі від п’яти до восьми років. Проте остаточно його долю визначатимуть результати слідства, що триває, та суд.