Учора у своєму будинку в Шрі–Ланці на 91–му році життя помер славетний британський письменник–фантаст Артур Кларк. Він був автором більше сотні книжок, найвідомішими з яких є цикли «Космічна одіссея» та «Рама». За першою з них кінорежисер Стенлі Кубрик зняв шедевр жанру кінофантастики «2001 рік: Космічна одіссея».
Головною темою творів Кларка були польоти в космос, підводні дослідження, футуристичні прогнози, деякі з яких уже збулися. У своїй сенсаційній статті 1945 року «Ретранслятори за межами Землі» Кларк висунув ідею використання геостаціонарних супутників зв’язку. Цей проект пізніше був втілений у життя, забезпечив створення практично всіх існуючих на цей час систем зв’язку, зокрема і стільникового, та інтернету.
У 1998 році британська королева Єлизавета ІІ надала Артуру Кларку лицарський титул за великі заслуги в галузі літератури. Кларк був останнім із так званої «великої трійки» найкращих письменників–фантастів ХХ століття (ще двоє — вже покійні Роберт Хайнлайн та Айзек Азімов).
Шлях Кларка до літератури був довгим. У роки Другої світової війни він обслуговував радарні системи. У повоєнні роки вивчав фізику та математику в Королівському коледжі в Лондоні. Писати почав наприкінці 1940–х років. Починаючи з 60–х, через параліч був частково прикутий до інвалідного візка. Майстер помер у Коломбо в шпиталі, який має назву «Аполло» — як і відомий американський космічний корабель.