Ще з літа минулого року тягнеться конфлікт, який позавчора призвів до чергового зриву сесії Тернопільської обласної ради. Півроку тому внаслідок рішення міжпартійної конференції «Нашої України», а відтак — територіальної виборчої комісії, десятьох депутатів облради позбавили повноважень. Однак ці рішення і досі оскаржуються в судах, а місця в раді, всупереч закону про імперативний мандат, ніхто так і не зайняв. Остання сесія знову почалася з того, що «вигнанці» при одностайній підтримці фракції БЮТ наполягали: поки не завершено розгляд справи в суді, вони мають повне право виконувати свої депутатські обов’язки. Інша ж частина депутатів — у складі «нашоукраїнців» та УНПістів — відстоювала набуття повноважень новими обранцями; їх підтримав і присутній у залі прокурор області Юрій Голуб. (Цікаво, що в Тернополі БЮТівці діють прямо протилежно своїм київським однопартійцям, які намагаються просунути нових списочників БЮТ на звільнені місця в Київраді за тим самим законом про імперативний мандат. — Ред.)
У результаті тривалих суперечок після оголошеної перерви в залі не залишилося необхідного кворуму, тож голова облради був змушений закрити сесію. Таким чином, роботу зірвано вже втретє з початку року.
Згідно із законодавством, сесії обласних рад повинні проводитися не рідше як раз на квартал, а до кінця тримісячного терміну залишилося тільки два тижні. Якщо за цей час тернопільські депутати так і не зможуть провести сесію, Верховна Рада може призначити дострокові вибори в регіоні.
У коментарі для «УМ» заступник голови облради Теодозій Кухарський (БЮТ) каже: «Вважаю, що єдиний законний шлях у питанні підтвердження депутатських повноважень — це дочекатися останнього судового засідання, яке призначене на 3 квітня. А щодо можливого розпуску, то тут ситуація двозначна. Адже сесія збиралася, і навіть був готовий порядок денний, інша річ, що його не затвердили. Але як саме трактувати таку ситуацію — це прерогатива Верховної Ради».
Тим часом депутати від «Нашої України» й УНП збираються ініціювати позачергову сесію. А також звертатися до прокуратури щодо притягнення керівництва облради до відповідальності за перешкоджання голові ТВК у виконанні її посадового обов’язку — оголошення рішення про набуття повноважень новими депутатами.