Пожежники б’ють на сполох. В області за останні 15 років пожежно–рятувальні підрозділи ліквідували у 58 селах. Часто, щоб прибути на місце НП, рятувальникам доводиться долати по декілька десятків кілометрів. Так сталося і 7 березня, коли працівники Ільмівської сільської ради Городнянського району помітили, що зайнявся дах адміністративної будівлі.
На виклик негайно виїхав караул районної пожежної частини та пожежно–сторожова охорона з села Перепис. За словами помічника начальника ГУ МНС України в Чернігівській області Андрія Хожаїнова, коли вони прибули на місце події, подолавши розбитою дорогою відстань у майже 50 кілометрів, вогонь уже охопив дах та приміщення будівлі.
Гасіння ускладнювали пориви вітру. А для поповнення запасів води доводилося їздити аж за кілометр до джерела. Щоб остаточно ліквідувати пожежу, знадобилося більше трьох годин. Вогонь знищив дах, перекриття, перегородки та значно пошкодив стіни будівлі. Збиток становить понад 37 тис. грн. Причина ж пожежі — коротке замикання в електромережі.
Розповідаючи про цю подію, Андрій Ходжаїнов звернув увагу на характерну для Чернігівщини проблему — у багатьох сільських населених пунктах немає пожежно–сторожової охорони. Наприклад, у Городнянському районі раніше було 18 підрозділів, а залишилося лише 10. Кілька років тому перестала функціонувати пожежно–сторожова охорона і в самій Ільмівці. «Як наслідок, у випадку пожежі доводиться чекати, поки допомога прибуде аж з райцентру або інших сіл, — додає пан Хожаїнов. — А відстань до них часто складає понад тридцять кілометрів. А вихід із ситуації лише один — органам місцевого самоврядування, виконавчій владі та керівникам об’єктів потрібно об’єднати зусилля і відновити діяльність сільських протипожежних формувань».