Серби знову опинилися на роздоріжжі. Коаліційний уряд прем’єр–міністра Воїслава Коштуніци, який складався з його поміркованих націоналістів та демократів президента Бориса Тадича, протримався лише 10 місяців і позавчора розсипався. Прибічники Тадича готові йти на зближення з ЄС навіть ціною втрати Косова, а Коштуніца та його однодумці ставлять Косово найважливішим питанням для країни. Після самопроголошення незалежності Косова Коштуніца припинив усі контакти з Брюсселем. Тому дострокові парламентські вибори стануть для сербів фактично вибором між довгою боротьбою за збереження Косова і доволі швидким членством Сербії в ЄС.
Дострокові вибори 250 депутатів Скупштини (парламенту) Сербії призначено на 11 травня — їх сумістили з місцевими виборами.
Незалежність Косова вже визнали 18 із 27 країн–членів ЄС. Керівництво ЄС привітало призначення дострокових виборів у Сербії, оскільки сподівається, що на них переможуть прозахідні сили. Але, схоже, Брюссель помиляється. Реалії такі, що дострокові вибори змінять теперішній розклад сил у парламенті на користь радикальних націоналістів із Сербської радикальної партії (СРП) на чолі з Томіславом Ніколичем. Ніколич був недалеко від перемоги над Борисом Тадичем на президентських виборах у лютому цього року. СРП перемагала на двох останніх парламентських виборах і мала найбільшу депутатську фракцію в двох останніх скликаннях Скупштини. Сьогодні радикали мають підтримку 30—40 відсотків виборців Сербії і разом із поміркованими націоналістами Коштуніци легко створять коаліцію, базою для якої буде спільна позиція у справі Косова.