Раніше перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Денис Басс заявляв, що столична влада наполягатиме, аби тарифи у місті залишалися незмінними — від 75 копійок до 1 гривні 75 копійок, залежно від кілометражу маршруту. Та все ж днями у головному Управлінні транспорту озвучили нові тарифи на проїзд: ціну піднімуть на 25—50 копійок.
Проте, як виявилось, влада пішла на поступки лише перевізникам на коротких та середніх дистанціях. Водії ж незадоволені і вважають нові тарифи збитковими. В Асоціації приватних перевізників припускають: місто намагається позбутися таких послуг узагалі. «Ще з листопада КМДА займається знищенням приватних перевізників, створюючи єдиного міського монополіста — «Київпастранс». Вони ігнорують нас, не сприяють здоровій конкуренції, тому тарифи їхні нам не потрібні! Адже бензин усе дорожчає, а підняття цін маємо лише на 25 копійок! — обурювався у телефонній розмові з кореспондентом «УМ» голова Київської організації працедавцівперевізників «Столиця» Валерій Липецький. — Ми вимагаємо рівних умов і тому оголошуємо страйк. Сьогодні на маршрут не виїде більше 2000 машин».
Та знайшлися і перевізники, які залишилися цілком задоволеними новими тарифами і вже отримали відповідні тарифні договори. Наприклад, проїзд на маршруті № 442 з наступного тижня подорожчає з 75 копійок до гривні, а на № 442д — до 1 гривні 50 копійок. «На нові тарифи сьогодні погодилось від сили шість маленьких перевізників, а це — 100—150 машин, — стверджує Валерій Липецький. — Ми ж маємо намір звернутися до Антимонопольного комітету, Генпрокуратури та до Прем’єрміністра України.
ДО РЕЧІ
Новий ціновий сюрприз готує столична влада і для пасажирів підземки. Денис Басс заявив, що проїзд у київському метрополітені може подорожчати до двох гривень. «Проїзд у нашому метро залишається найдешевшим у світі, тоді як у інших країнах тарифи давно диференційовані — вартість квитка залежить від відстані, тобто кількості станцій», — аргументував заступник мера.
Наскільки збільшиться вартість проїзду, вирішать депутати на одному з найближчих засідань Київради.
Не зміг назвати точну цифру і начальник підприємства «Київський метрополітен» Петро Мірошников. На уточнююче запитання «УМ», наскільки зростуть тарифи, він зазначив: «Можу сказати лише про моє розуміння даної проблеми. Собівартість однієї поїздки в середньому становить 1,58 гривні. А вартість нині, як відомо, — 50 копійок. При незмінному вже декілька років тарифі тільки в цьому році на погашення збитків Київського метрополітену з бюджету міста було виділено 500 мільйонів гривень...».