Президент ФІФА і жіночі труси

04.02.2004
Президент ФІФА і жіночі труси

А вам подобається такий жіночий футбол? (Фото УНІАН.)

      Ця історія почалася з повідомлення агенції «Ассошіейтед Пресс» про те, що президент ФІФА Зепп Блаттер запропонував спосіб, який мав би зробити жіночий футбол «сексуальнішим», аби привернути до цього виду спорту більше уваги і, відповідно, більші кошти. В інтерв'ю одній зі скромних швейцарських газет (а ФІФА базується саме у Швейцарії) пан Йозеф заявив, що жінки-футболістки, наприклад, можуть надягати вужчі й коротші шорти під час матчів, а не такі здоровенні й безформені труси, як це найчастіше трапляється зараз. Керівник світового футболу має рацію: труси на футболістках, які ми б назвали «сімейними», як правило, пропорційно навіть більші, аніж ця ж деталь форми у футболістів-чоловіків. При цьому Блаттер відзначив в інтерв'ю, що у футбол грають дуже гарні жінки (мовляв, така зміна екіпірування буде їм до лиця), і відразу перепросив за дещо відверті заяви. «У волейболі жінки також надягають вузькі короткі шорти», — заявив Блаттер.

      Пізніше у трактуваннях слів президента з'явилося визначення «гарячі труси», що на загальноприйнятому жаргоні означає «сексуальні» й навіть «еротичні». Невдовзі прес-секретар ФІФА Андреас Геррен заявив, що його шеф не вживав слова «гарячі шорти». «Ця заява не мала на меті образити кого-небудь. Навпаки, Блаттер відзначив, що жіночий футбол у будь-якому разі має місце і майбутнє», — сказав Геррен.

      Але коментарі на тему «трусів» не забарилися. Голкіпер жіночої збірної Англії Полін Коуп назвала пропозиції Зеппа Блаттера сміховинними. «Безглуздо говорити про те, що ми повинні грати у футбол у «гарячих шортах». Людині, яка займає таку відповідальну посаду, не личить робити подібні зауваження», — передали слова воротарки інформагенції.

      Капітан збірної Швейцарії Евелін Ціммерман та футболістки однієї з найсильніших у світі збірних — Норвегії — Ліз Клавнесс і Сольвейг Гульбрандсен також виступили проти пропозиції Блаттера. «Не можна порівнювати нас із волейболістками, і, крім того, ці шорти дуже незручні», — заявила Ціммерман. Водночас Клавнесс відзначила, що футбол — це спорт, а не секс. А, мовляв, «якщо людям потрібні моделі, а не футбол, то їм краще купувати «Плейбой». «Якби мені хотілося надягти бікіні, я б пішла грати в пляжний волейбол», — додала обурена Гульбрандсен.

      Тренер англійського жіночого футбольного клубу «Фулхем» Мерієн Спейсі відзначила, що заяву Зеппа Блаттера варто сприймати всерйоз з огляду на ту високу посаду, яку він займає. Однак, відзначила пані-«коуч», «багато хто з наших футболісток поставилися до цього зі сміхом».

      Ех, уперті дівчата. Обравши чоловічий вид спорту, вони ще й додають йому маскулінізації, але у висловлюваннях футбольного керівника не помітили головного. Зепп Блаттер виходив не з позицій сексизму, як здалося футболісткам-феміністкам у великих «сімейних» трусах, а мав на увазі передусім комерціалізацію жіночого футболу, наразі дуже обділеного увагою і глядачів, і, відповідно, спонсорів. Виглядали б гравці жіночого «соккеру» привабливіше — можливо, з'явилися б тут свої ікони-курникови, як у тенісі, чи такі ж кумири, як у жіночому фігурному катанні, і потекли сюди б кошти, і та сама фрекен Гульбрандсен отримувала б за свою роботу більше євро...

      Тим часом Йозеф Блаттер, зрозумівши, яку хвилю спротиву спричинив своїм інтерв'ю, взяв слово ще раз і заявив, що «ніколи не закликав до нововведень у жіночому футболі, які стосуються зміни спортивної форми». «Здатність преси створити шум з нічого просто неймовірна», — поскаржився президент ФІФА. І хитрувато додав: «Зате тепер про жіночий футбол принаймні заговорили навіть у тих країнах, де в нього ніколи не грали».

      До речі, опитана «УМ» футболістка однієї з провідних українських команд, яка побажала лишитися неназваною, сказала, що грала б улітку і в «гарячих шортах», якби це хоч трохи позначилося на зростанні її зарплати — «поки що фактично ніякої».