Щорічне, цого разу вже восьме з початку заснування, зібрання чернігівського земляцтва у Києві традиційно відбулося у вотчині його голови, директора Палацу спорту Віктора Вікторовича Ткаченка. Втім і цього разу головного земляка, Президента Леоніда Кучму, народ не побачив на зібранні, натомість привітання від нього зачитав присутнім чиновник із його Адміністрації. А варто було б Леоніду Даниловичу з'явитися до земляків, особливо у такий скрутний для нього час — із мізерним рейтингом довіри у народу. Тим більше що, зі слів голови Чернігівської облдержадміністрації Валентина Мельничука, влада області робить реальні кроки для покращення добробуту громадян, зростають економічні показники тощо.
Дозволю собі невеличкий відступ і скажу, що особисто я, сказавши про таке, ще б і запросив усіх проїхатися областю і подивитися на той «добробут», «покращення» та «реальні кроки влади на поліпшення». Мої батьки живуть у свого часу досить перспективному, навіть із залізничною станцією, селі, де колись був потужний колгосп, зерноприймальний і овочеприймальний пункти... Сьогодні все хащами позаростало, порозкрадали. Коли приїжджаю в село, то враження таке, ніби на цвинтар живих душ потрапив.
А в Москві, до речі, теж діє чернігівське земляцтво. Його представник сказав, мовляв, ви ж знаєте, як нелегко нашим заробітчанам у Росії, ось і доводиться в основному захищати наших співвітчизників «на панщині». А наостанок щиро побажав почастіше збиратися, бо «гуртом і батька легше бити». Не завадило б...
Натомість голові земляцтва Віктору Ткаченку було про що звітувати перед громадою. У структурі земляцтва постійно діють молодіжний, чорнобильський та ветеранський осередки. Земляцтво реально, не словом, а ділом, захищає та підтримує найнезахищеніші верстви населення рідного краю, допомагає школам, дитячим садкам, закладам охорони здоров'я, постійно надає гуманітарну допомогу. А з ініціативи почесного члена земляцтва, народного депутата Івана Плюща, систематично організовуються відвідини пам'ятних місць краю, надається вагома практична допомога у відновленні історико-культурних місць, як-то вже згадуваного нашою газетою заповідника «Ганнина пустинь», що на Борзнянщині, духовних храмів у Борзні та Ніжині. Чернігівська громада долучається і до відтворення святинь гетьманської столиці — Батурина.
Варто зазначити, що чернігівське земляцтво у Києві чи не найактивніше із 27 земляцтв. Зараз у його лавах близько двох тисяч вихідців із Сіверського краю. Серед них відомі державні та політичні діячі, вчені, представники бізнесових кіл, працівники освіти, культури.