Перша хвиля цьогорічної епідемії грипу та ГРВІ в Україні вже йде на спад. У школах закінчуються карантинні канікули, у лікарнях коротшають черги «сопливих» пацієнтів до ЛОР–лікарів та інфекціоністів, а в громадському транспорті зменшується кількість застуджених пасажирів. Десятитисячна «армія» чоловіків, жінок та дітей (а саме стільки українців, за даними МОЗ, перехворіли на грип у січні) повернулася до здорового життя. Але, як зазначають українські медики, заспокоюватися рано. Адже в середині березня очікують на новий спалах застудно–грипозної епідемії.
За словами заступника головного державного санітарного лікаря України Людмили Мухарської, цей спалах, зумовлений активізацією віруса грипу типу В, буде потужнішим від лютневого. Вірус, який зараз «гуляє» по країні, відомий людству, але є відносно новим для України. Більшість населення не має імунітету проти цього збудника захворювання, тому «зустріч» із заразою призведе до більш важкого перебігу хвороби та серйозніших ускладнень.
Інфекціоністи нагадують: без відповідного лікування грип може призвести до отиту, синуситу, гнійного бронхиту, пневмонії і навіть фебрильних судом.
Від різноманітних ускладнень, спричинених грипом, у світі щороку помирають від 250 тисяч до півмільйона людей. Цього року від грипу померли троє українців, двоє з них — маленькі діти.
Лікарі побоюються, що в березні «чорний список» може поповнитися новими іменами. Тому й закликають українців більше гуляти на свіжому повітрі, їсти часник і цибулю, мазати ніс оксоліновою маззю та пити вітаміни, щоб не захворіти на грип. У разі хвороби треба не займатися самолікуванням, а звертатися до медиків. Бо ж грип може за декілька днів перерости в бронхіт, а з бронхів інфекція може за годину спуститися на легені. А від пневмонії аспірин не допоможе...