«Пов’язали» Євгена Кожевіна 26 лютого на Київському залізничному вокзалі, коли той прямував на засідання колегії Міністерства транспорту і зв’язку України. Про це кореспонденту «УМ» розповів прес–секретар ДСК ЧМП Роман Дев’ятов, додавши, що «колективу нічого не відомо ані про причини арешту, ані про місцезнаходження Кожевіна».
Зараз в Одесі працюють представники Генпрокуратури України. Слідчі в супроводі озброєних співробітників міліції зайняли службовий кабінет президента ЧМП, а також деякі інші приміщення. Під час обшуку вилучено документацію і комп’ютерну базу даних пароплавства. Ще кількох співробітників компанії, стверджує пан Дев’ятов, утримують в офісі. Але в чому їх звинувачують, невідомо.
За інформацією працівника прокуратури, який побажав залишитися невідомим, обшук проведено і в будинку заарештованого. А пан Дев’ятов вважає, що «йдеться про ще одну спробу рейдерського захоплення судноплавної компанії».
Як повідомили «УМ» у прес–службі Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України, «затримання відбулося на вимогу Президента України для активізації боротьби з корупцією». Відтак працівники Генпрокуратури та ГУБОЗу вживають заходів щодо завершення розслідування резонансних кримінальних справ. Зокрема, йдеться про багатомільйонні розтрати бюджетних коштів посадовцями адміністрації «Укрзалізниці» та її регіональними підрозділами.
Ще в липні 2005 року пану Кожевіну, який був одним із керівників Одеської залізниці, а в подальшому його призначили на відповідальну посаду в компанії «Чорноморське морське пароплавство», слідчий Генпрокуратури висунув обвинувачення у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Збитки держбюджету від діяльності чиновника сягають 50 мільйонів гривень.
Мірою запобіжного заходу Кожевіну обрали підписку про невиїзд з Одеси. Утім підозрюваний без дозволу слідчого неодноразово виїжджав до інших міст та за кордон — до Росії, Туреччини, В’єтнаму та Єгипту, а також систематично ухилявся від участі в слідчих діях. Правоохоронці розцінили це як намагання перешкодити розслідуванню з метою уникнення відповідальності за злочини, покарання за які передбачає до восьми років ув’язнення. Відтак слідчий попросив суд змінити запобіжний захід, а співробітники ГУБОЗу затримали Кожевіна і примусово доставили до суду. Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури і постановив узяти чиновника під варту з утриманням у Київському СІЗО № 13.