Цієї весни всім громадянам України віком від 16 до 29 років (а це близько дев’яти мільйонів осіб) доведеться прийти на спеціальний пункт й отримати укол з дивакциною проти кору та краснухи. Додаткова імунізація дорослого населення, як планують медики, почнеться у квітні. А поки триває підготовчий період — лікарі облаштовують мобільні та стаціонарні пункти імунізації, завозять до медустанов термоконтейнери з вакциною, навчають персонал правильно проводити вакцинацію та інформують населення про важливість процедури.
За словами заступника головного державного санітарного лікаря України Людмили Мухарської, вакцинація була й залишається єдиним ефективним способом профілактики кору. У 2005—2006 роках в Україні виник потужний спалах захворювання, під час якого захворіло близько 45 тисяч людей, четверо осіб померли.
За допомогою масштабної акції з вакцинації медики сподіваються уникнути захворювання тисяч людей на кір та вберегти майбутніх матерів від народження дітей–інвалідів. Аналогічні кампанії з вакцинації були успішно проведені у Франції, Італії, на Кіпрі, в Молдові, Казахстані, Туреччині, Ізраїлі та ін. Витрати із закупівлі вакцини (а це понад 5 мільйонів доларів США) узяв на себе ЮНІСЕФ — дитячий фонд ООН.
Людмила Мухарська нагадує, що таке щеплення треба зробити всій молоді держави, крім вагітних, ВІЛ–позитивних людей, пацієнтів, хворих на лейкоз та важкі захворювання кровотворної системи, онкохворих та людей із бурхливою реакцією на попереднє введення вакцини проти кору. А людям, які прийшли на укол з високою температурою (через грип, ГРВІ тощо), треба буде вилікуватися, а вже потім робити щеплення.