Ще тиждень мешканці Донбасу матимуть можливість більше дізнатися, ким були вояки УПА і за що вони боролися. 27 лютого в одному із залів обласної універсальної бібліотеки імені Крупської відкрилася виставка фотодокументів про героїзм, труднощі й життя повстанців у боротьбі за незалежність нашої держави. Відкриття пройшло без ексцесів. «Жваве спілкування з представниками засобів масової інформації закінчилося досить дружньо. Більше того, ми дещо дізналися для себе. Вони, гадаю, з наших історій теж чимало почерпнули», — розповів «УМ» один із співорганізаторів виставки Володимир Вятрович.
«Щодня подивитися на фотодокументи приходить понад сотні людей, переважна більшість із яких — молодь. Вони цікавляться, розпитують, словом, хочуть щось зрозуміти. А це свідчить, що влада просто створила стереотип — «бандерівці» були вбивцями. Та донеччани вже далеко не ті, що були колись, і самі прагнуть дійти істини. Приміром, якщо «упівці» й справді такі страшні, як їх малюють, то чому, запитують тутешні мешканці, їхній земляк Іван Кулик у ті далекі роки перейшов з лав Червоної армії до УПА?» — додає пан Вятрович.
Чималу підтримку в організації експозиції надало Управління служби безпеки України у Донецькій області. «Привезені нами експонати і надані тутешнім УСБУ — дійсно вагомий внесок у розвінчання міфу про «бандерівців»–злочинців. Есбеушні документи доводять, що то були не більше, аніж провокації з боку НКВС. І люди підходять до стендів, дізнаються про буденне життя вояків. Що цікаво, приходять і жінки, яких, у першу чергу, цікавлять факти зображення нелегкого життя українських дівчат, які допомагали армії УПА у тій війні», — стверджує пан Вятрович.
Організатори планують представити експозицію і в області, а потім відвідати з нею Одесу і Харків.