Протягом минулого тижня на грип та ГРВІ захворіли понад 73 тисячі українців (з них 36,6 тисячі — діти), майже 300 пацієнтів довелося госпіталізувати. Як відзначає директор Українського центру грипу МОЗ України, професор Аркадій Фролов, цього року в Україні циркулюють переважно віруси грипу типу В, які характеризуються повільним перебігом. Саме тому епідемічний процес цього року трохи затягнувся. За словами фахівця, у 2008 році близько 40 відсотків захворювання на грип спричинив вірус типу В «Малайзія» — відносно новий для України. Саме він даватиме найважчу клінічну картину захворювання та викликатиме найбільше ускладнень. А 55 відсотків припадає на вірус типу А «Соломонові Острови», який циркулював у минулому епідсезоні.
У зв’язку з епідемією, яка поширюється по Україні, МОЗ переводить поліклініки на семиденний робочий тиждень. Інфекціоністи радять людям застосовувати притивірусні препарати, вітаміни й засоби для зміцнення імунітету. А якщо грип чи застуда все ж таки «засіли» в організмі, треба уникати самолікування.
За словами керівника Управління материнства, дитинства та санаторної справи МОЗУ Володимира Бондаренка, згадані типи вірусу грипу зумовлюють практично безсимптомний перебіг запалення легень. Найчастіше така пневмонія спостергіається у дітей від народження до двох років — пацієнтів зі слабким імунітетом. Тож якщо температуру не вдається збити протягом 3—4 днів, а інтоксикація наростає, слід негайно звернутися до лікарів, щоб виключити наявність пневмонії. Окрім того, грип провокує загострення хронічних захворювань серця та нирок. А бактеріальна суперінфекція, яка нерідко виникає при грипі, може навіть призвести до синдрому токсичного шоку.