Ще одні вкладники стали жертвами квартирного шахрайства. Схема проста: гроші заплачені, а житло недобудоване. Щоправда, в даному випадку замовником і гарантом виступала Деснянська райадміністрація Києва, яка й укладала договір інвестування будівництва з підрядником — ТОВ «Смартех–системз». Фірми як організації вже не існує близько року, вона — «поза зоною досяжності», та й із фактичної адреси компанія давно переїхала. Будівництво «Троєщинських Липок» завмерло, недобудови по вулиці Лаврухіна стоять без даху, дверей, вікон і ліфтів, а 360 сімей фактично лишилися на вулиці.
Акція голодування повинна була розпочатися минулої п’ятниці, проте напередодні інвестори завершили переговори з першим заступником голови Київміськдержадміністрації Анатолієм Голубченком. Узгодивши перелік заходів щодо завершення будівництва двох житлових будинків, чиновник із КМДА пообіцяв організувати «фінансову та юридичну платформу, щоб довести розпочате до кінця».
Ганна Дейнека, член ініціативної групи, каже: «Ми — цивілізовані люди, тому хочеться вирішити все без акцій і голодувань. Проте, якщо влада нам не допоможе, вийдемо на вулицю добиватися своїх прав. Серед постраждалих інвесторів — 40 «чорнобильців», «афганці», люди на візках. Немає людей, які купували б квартиру для перепродажу. Проте нашу справу хочуть закрити, за відсутністю складу злочину...».
За словами інвесторів, у документі, підписаному Анатолієм Голубченком після зустрічі з ними, гарантується, що будинки за адресою вулиця Лаврухіна, 5 і 6, будуть добудовані. Першими ключі від квартир мають отримати 40 «чорнобильців». Майбутні мешканці погодилися зачекати, однак кажуть, якщо влада їх знову обдурить — готові до рішучих дій.
Ольга ГЛАДКОВСЬКА