Міська влада подарувала городянам близько 50 льодових фігур. Містечко крижаних скульптур у рамках I фестивалю «Крижталь», який, до слова, обіцяють зробити щорічним, розмістили в Центральному дитячому парку. Окрім білосніжних русалок, лебедів, пінгвінів, зайчиків, тут і Снігова Королева, Ілля Муромець, Вінні Пух, п’ятачок та інші казкові герої. А ще в дитячому парку можна побачити крижаний рояль, таке ж крісло і навіть льодову хату Тараса Шевченка. Все це виготовлено зі штучного льоду, який не тане при температурі до + 7°С. Кожну скульптуру вночі підсвічують ліхтарі, тому біля казкових фігур батьки охоче фотографують своїх чад навіть у сутінках. А від крижаної гірки малечу не можна відтягти.
«Ідея звести казкове крижане містечко бере початок із мого дитинства. Тоді зими були особливо морозними та сніжними. Дітвора ліпила білі масивні цеглини, будувала фортеці та гралася у сніжки, — розповів «УМ» міський голова Черкас Сергій Одарич. — Вартість крижаного проекту — 250 тисяч гривень. Однак тут немає жодної бюджетної копійки — все за кошти спонсорів». За словами Одарича, ці гроші пішли на купівлю 150 блоків штучної криги та оплату праці 15 скульпторів — як черкаських, так і київських.
Кращими серед крижаних фігур конкурсна комісія визнала роботу київського скульптора Андріана Балота, який створив Мислителя. Друге місце посів теж киянин Назар Білик — за відображення у кризі Венери Мілоської, а також група студентів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького за «Хлопця з пращею». «Бронзу» ж отримали Костянтин Добрянський (скульптура Давида), Михайло Горловий (зображення Афіни) і Дмитро Козуб (скульптура Геракла). А глядацькі симпатії за «Вічну весну» завоював ще один киянин — Володимир Товстоп’ятов.
У міській раді кажуть, що за останні декілька днів льодовий фестиваль відвідали понад 25 тисяч черкащан. Крижане дійство триватиме в Черкасах до кінця лютого. Якщо деякі фігурки «злиже» сонце — їх поновлять.