Оперативно–профілактична операція Державтоінспекції, яка тривала на українських автошляхах, добігла кінця. Відучора патрулі, відряджені в інші регіони України, почали повертатися на місця постійної служби. Підсумком їхньої роботи стало накладення 85 307 адміністративних штрафів та позбавлення права водіння терміном від 3 до 12 місяців 33 117 водіїв. Крім того, припинено діяльність багатьох автошкіл, які готували водіїв абияк. Лише в Києві 20% автошкіл, згідно з приписами прокуратури, позбавлені права готувати водіїв.
За словами начальника Департаменту ДАІ МВС України Сергія Коломійця, операція вплинула не лише на водіїв, а й «допомогла співробітникам ДАІ по–новому поглянути на виконання службових обов’язків».
Водії ж цей місяць активно протестували проти нововведень. Головними аргументами стали численні порушення, зловживання і перевищення повноважень з боку «даішників». Водії запевняють, що «даішники» не стали брати менше хабарів, а лише збільшили їх розмір у п’ять разів. Найзапекліші дискусії точилися навколо того, чи мають право співробітники ДАІ на місці вилучати водійські права. На закиди юристів про відсутність прямої норми Адміністративного кодексу, згідно з якою правоохоронці можуть вилучати права, у Державтоінспекції зазначили, що права не відбирають, а «тимчасово вилучають для передачі до суду».
Місячник завершено, але, як сказав «УМ» Сергій Коломієць, «робота продовжуватиметься, за винятком відряджень наших працівників по регіонах». Головними ж факторами, за якими можна судити про результати місячника, на думку головного «даішника» країни, є «зменшення кількості загиблих на дорогах» та «збільшення кількості тих, хто поніс відповідальність за порушення правил дорожнього руху».
Максим МЕДИНСЬКИЙ