Злива пограбувань банківських установ не лише в столиці, а й інших містах України вже давно наводить на запитання: невже декількох злодіянь не достатньо, щоб зробити висновки і докласти максимум зусиль і охорони, унеможлививши злочини у майбутньому. Приміром, лише за минулий рік в Україні було пограбовано 62 фінансові установи. Особливо гострою ця проблема виглядає на тлі виплат втрачених компенсацій вкладникам Ощадбанку. Очевидно, саме з цих мотивів журналісти «Нового каналу» і вирішили перевірити, наскільки важко було б злодіям заволодіти грошима, по які люди, здебільше літнього віку, із самого ранку щодня стоять у чергах.
До журналістського експерименту залучили таке собі «Товариство придурків», члени якого і пообіцяли знімальній групі влаштувати видовище: умовно пограбувати Ощадбанк серед білого дня. Звісно, брати гроші чи травмувати когось ніхто не збирався. І припущення, що охорона банків у таких ситуаціях є зовсім ненадійною, цілком виправдалося. «Злодії» в масках абсолютно спокійно зайшли, «поклали» присутніх на підлогу і без зайвого шуму покинули банк.
А вже наступної ночі до учасників «пограбування» — адміністратора телеканалу, водія, редактора Олега Величка та шеф–редактора Володимира Павлюка — завітали правоохоронці й забрали на допит. Згодом стало відомо й про порушення кримінальної справи за фактом хуліганства. Самі ж журналісти запідозрили, що їх затримання було схвалене кимось «згори», кому не сподобався репортаж, у якому фактично йшлося про бездіяльність і неготовність правоохоронців до таких ситуацій.
У свою чергу керівник Центру громадських зв’язків УМВС у місті Києві Володимир Поліщук розповів «УМ», що через так званий експеримент, влаштований журналістами, столичні правоохоронці навіть оголосили операцію «Перехоплення», адже про те, що пограбування було інсценізовано, дізналися лише згодом. «Вони забігли в масках, почали кричати «Руки вгору!». У той час у приміщенні перебували дві пенсіонерки, одній з яких стало погано. Через чотири хвилини на місце події прибули співробітники Шевченківського райуправління міліції. А далі нам довелося підняти на розшуки підозрюваних навіть тих працівників, які були зайняті серйозними речами, тому, дійсно, кримінальна справа за фактом хуліганства буде порушена».
Пан Поліщук каже, що у затриманих претензій до правоохоронців не було. До них пускали відвідувачів, в тому числі народних депутатів. А ось міліціонери завітали в гості вручити запрошення на допит, за його словами, не вночі, а вранці. «Нині вже відпустили всіх, окрім оператора. Як тільки вона напише пояснювальну, її теж одразу відпустять. Однак, гадаю, це неостаннє спілкування міліціонерів із журналістами, оскільки нас цікавить інформація про саме «Товариство придурків» та тих людей, які з муляжами в масках допомагали проводити експеримент. Якщо ж співробітники телеканалу не підуть нам назустріч, швидше за все, звертатимемося до суду, щоб через рішення Феміди отримати інформацію», — додав Володимир Поліщук.
На самому ж телеканалі керівник Департаменту зв’язків з громадськістю Ольга Балабан підтвердила, що наразі всі уже на волі, окрім оператора — студентки Університету культури і мистецтв. На запитання, чи дадуть її колеги покази правоохоронцям добровільно, а чи слідчим доведеться звертатися до суду, пані Балабан не змогла відповісти однозначно: «Поки що не готова сказати. Але, думаю, швидше за все, доведеться пройти через судові засідання».