Загратований ящик із твариною стоїть на території розореного сільськогосподарського підприємства в селі Киселівка. Фермер і власник Микола Гудименко завів ведмедя для власної втіхи кілька років тому. Але приблизно рік тому покинув усе й подався до Києва. Ошукані працівники господарства з часом перестали годувати клишоногого. А місцеві жителі хижого велетня бояться — свого часу він уже покалічив чоловіка та жінку, які з п’яних очей полізли до клітки. Жінці він обгриз руку, чоловіку — ногу. Незважаючи на це, у двір, де стоїть клітка зі звіром, може зайти будь–хто: ворота зламані і лежать просто на землі.
Голодний ведмідь сидить у тісній клітці два на п’ять метрів, заваленій фекаліями. Весь його раціон — кілька буханок хліба на тиждень. Їжу привозить з обласного центру Леонід Бурковський — його екологічна громадська організація випадково дізналась про ведмежу біду. «Сюди ми потрапляємо вільно, — каже він. — Це може зробити кожен, навіть діти, які захочуть погладити чи почастувати звіра. І, звісно, тварина, яка стільки років перебуває на такому жахливому утриманні, може запросто покалічити. Ведмідь дуже голодний. Коли відчув, що я несу хліб — почав стрибати, як мале кошеня, і ковтав буханці з неймовірною радістю».
Долею нещасного ведмедя зацікавилися правоохоронці. Але поки що забрати його, щоб передати іншому власнику, не можуть. Адже жодних документів, які б доводили право приватної власності на тварину фермером Гудименком, немає. Та й сам він не з’являється в Киселівці. «Склалася парадоксальна ситуація: протокол на порушника контролюючі органи скласти не можуть, бо той тут не з’являється. А відтак і вирішити долю ведмедя наразі неможливо, — розповів «УМ» помічник Чернігівського міжрайонного природоохоронного прокурора Геннадій Чічкань. — Тому зараз вирішуємо питання про порушення кримінальної справи за фактом жорстокого поводження з тваринами».
Розслідування триватиме два місяці. За законом фермеру «світить» до 800 гривень штрафу, а долю ведмедя вирішуватиме суд. Утім чи не вийде так, що за цей час самотній звір зможе зарадити собі сам? Шар гною під ним уже сягає півметра. Тож не виключено, що скоро голодний звір підніме головою старий дах і вийде до людей. А чим це може загрожувати, на Чернігівщині добре знають. Два роки тому в Менському зоопарку інший клишоногий Тимко відірвав руки 14–річному підлітку. Звіра, який скалічив дитину, не приспали, той і зараз живе у зоопарку. Щоправда, грати в його клітці зробили такими, що важко просунути і сірникову коробку. А постраждалий від пазурів Олег Єрмоленко тепер учиться жити без обох рук.