Відповідну заяву з проханням скасувати прийняте депутатами рішення подано до Господарського суду столиці. Йдеться про виділення народними обранцями Київської міськради наділу площею 21,4 гектара ТОВ «Рибальський рай» для здійснення рибогосподарської діяльності на озерах Дверець і Карачун. Окрім того, прокуратура наголошує: 12,9 гектара землі взагалі належать до земель лісового фонду. Відтак правоохоронці вважають ці дії депутатів незаконними, оскільки у затвердженому в 2005 році Генеральному плані міста зазначена земельна ділянка визначена як рекреаційна зона.
Попри те, це не завадило Київраді змінити цільове призначення наділу і перевести його у категорію громадської та житлової забудови, віддавши в оренду ТОВ «Рибальський рай» до 2013 року. Прокуратура ж вказує на те, що таким рішенням депутати порушили вимоги природоохоронного та містобудівного законодавства, а тому має намір добитися його скасування за допомогою Феміди. «Ми вивчили це питання і у позові до Господарського суду чітко вказали, чому вважаємо рішення Київради незаконним», — повідомила «УМ» прес–секретар прокуратури міста Києва Мирослава Мушка. — Однак розбиратися, хто саме голосував за неправомірне рішення, немає сенсу, оскільки воно є колегіальним, а в таких випадках закон не передбачає настання кримінальної відповідальності».
Водночас депутат Київради від БЮТ Олександр Бригинець у коментарі «УМ» назвав роботу правоохоронців недостатньо ефективною і вибірковою. «Те, що прокуратура нарешті взялася за злодіяння у сфері роздачі київської землі, звісно, добре. Проте, як на мене, ці кроки є достатньо кволими. Сподіваюся, рано чи пізно співробітники наглядового органу таки проаналізують кожне рішення Київради по землі, а не окремо взяте, і тоді, переконаний, оскарженими будуть десятки з них», — додав пан Бригинець.