Як і прогнозували фахівці, рівень захворювання на грип та гострі респіраторні інфекції почав збільшуватися на початку лютого. Причому половину від усіх, хто потерпає від «сезонної» недуги, становлять діти до 14 років. Як повідомили «УМ» у прес–службі МОЗ України, минулого тижня до лікарів звернулися понад 55,5 тисячі дітей та дорослих, які захворіли на грип і застуду. З 250 застуджених пацієнтів, яких довелося госпіталізувати, 93 відсотки становили діти.
Аби інфекція не розповсюджувалася далі в найбільш вразливих групах (дитячих колективах), керівники багатьох українських міст вирішили призупинити роботу шкіл та дитсадочків і відправити дітей на «карантинні» канікули. За даними Міносвіти та науки України, припинено навчання у школах в окремих селах та містах Луганської, Львівської, Закарпатської, Одеської, Рівненської, Дніпропетровської, Донецької, Івано–Франківської, Житомирської областей. За даними управління інформаційно–роз’яснювальної роботи та зв’язків зі ЗМІ МНС України, захворюваність на грип і ГРВІ в Ужгороді перевищила пороговий рівень у 1,3 раза, тому в школах міста оголошено карантин. У Львові, де захворюваність перевищила епідемічний поріг у 1,2 раза, на карантин зачинили всі школи та дитячі садочки.
Як повідомляє наш власний кореспондент у Донецьку Павло Кущ, за таких умов у Донеччині довелося скасувати уроки у 16 школах, де навчаються понад вісім з половиною тисяч дітлахів. Вимушені канікули найперш стосуються учнів Артемівська, де призупинили навчання в 11 школах. У цьому місті було зафіксовано 188 випадків захворювань на 10 тисяч населення при нормі 88. Саме тут спостерігається і найвища кількість захворювань дітей до 14 років, що й змусило призупинити навчання в низці шкіл. Окрім того, на «велику перерву» пішли дві школи в Дебальцевому, по одному навчальному закладу тимчасово закрили в Харцизьку та Артемівському районі. В тому ж Артемівському районі карантин також оголошено в одному з сільських дитсадків.
Як довго триватимуть карантинні заходи у кожному з населених пунктів, працівники санепідемслужб поки не можуть сказати. Все залежатиме від кількості новоприбулих пацієнтів ЛОРа. Оскільки епідемпроцес уже «закрутився», медики не рекомендують робити щеплення від грипу — часу для вироблення імунітету може не залишитися, тож укол буде марним. Водночас лікарі радять уникати великого скупчення людей, більше гуляти на свіжому повітрі та зволожувати повітря у кімнаті. Як пояснили «УМ» у фізіотерапевтичному відділенні однієї зі столичних лікарень, пересушена слизова оболонка носоглотки неспроможна ефективно боротися з вірусними інфекціями.
А ТИМ ЧАСОМ...
Севастопольські вчителі винайшли безвідмовний спосіб боротися з грипом і ГРВІ. У Севастопольській гімназії № 8 ось уже другу зиму поспіль проводиться експеримент із профілактики гострих респіраторних захворювань і грипу на базі 2–Б українського класу. Експеримент полягає в тому, що діти цього класу з приходом холодів носять на шиї «намиста» із зубчиків часнику. Минулого року в результаті таких профілактичних заходів у комплексі з вітамінотерапією жоден із 25 учнів цього класу не захворів на грип. Фітонциди, що розповсюджуються в повітрі, зробили свою корисну справу.