Учені з Каліфорнійської академії наук знайшли в горах Танзанії не відомого досі науці ссавця, повідомляє науковий часопис Journal of Zoology («Журнал зоології»). Звірка вперше поталанило сфотографувати італійському досліднику Франческо Роверо ще 2005 року. Американські вчені зацікавилися цією інформацією і спорядили експедицію до Танзанії на чолі з зоологом Гален Ратбун, який 30 років життя віддав пошукам та вивченню нових видів тварин.
Ареал проживання звірка, лісовий масив Ндундулу площею 300 квадратних кілометрів у танзанійських горах Уздунгва. Ратбун не поспішав робити висновки, але коли нарешті на власні очі побачив тварину, то заявив: «Це одне з найзахоплюючіших відкриттів за всю мою кар’єру».
Популяція нового виду ссавців наразі не встановлена, але він отримав наукову латинську назву Rhynochocyon udzungwensis. На більш зрозумілій мові вчені називають його новим видом довговухого стрибунця. Ця тварина розміром із кота виглядає, як щось середнє між землерийкою та мурахоїдом. У нього сірий писок, довгий і гнучкий ніс шерсть бурштиново–жовтого кольору. Звірок живиться переважно комахами. Від відомих науці довговухих стрибунців він відрізняється забарвленням та довжиною тіла. Саме з огляду на більші розміри вчені жартома називають його слонячою землерийкою.