Літні українці та українки можуть починати тішитися — влада не забула про обіцянки та готова збільшувати їхні пенсії. На вчорашньому засіданні Кабміну міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова радісно повідомила: бюджет Пенсійного фонду становитиме понад 140 мільярдів гривень (уряд Януковича торік затвердив 90 мільярдів гривень. — Авт.). Причому майже четверта частина суми — це гроші з державного бюджету. За підрахунками міністра, таке «напування грішми» дозволить без зайвих проблем збільшити пенсії на 35 відсотків.
Таким чином, проблема «куди подіти «зайві» гроші?» виявилася чітко окресленою. Залишилося знайти ці гроші. І уряд пояснив народові, звідки він черпатиме додаткові ресурси, — від приватизації. На цьому ж самому засіданні урядовці затвердили умови приватизації одного з найбільших стратегічних підприємств України — Одеського припортового заводу. Якщо все піде добре, конкурс можуть оголосити вже 6 лютого. А через 75 днів, відповідно до вимог чинного законодавства, завод може знайти свого господаря. Заступник голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко оголосив скромну стартову ціну — усього 3 мільярди гривень. Фахівці сходяться на думці, що умови для нового власника уряд Юлії Тимошенко виписав значно суворіше, ніж Кабмін часів Віктора Януковича. Втім Прем’єр–міністру цього виявилося мало, і вона заявила, що готова особисто побувати на заводі й ще раз детально вивчити всі умови приватизаційної угоди. Оскільки Одеський припортовий є у державі монополістом із транспортування аміаку, Юлія Тимошенко вимагатиме, щоб до системи транспортування мали вільний доступ усі споживачі, які звернуться із відповідними заявами. Причому ціни за ці послуги власник встановлюватиме не сам, а за погодженням із двома міністерствами.
Що ж стосується іншого продуктопроводу, газового, то Прем’єр не тільки звинуватила у високих цінах на газ посередницьку компанію «Росукренерго», а й назвала три прізвища відомих в Україні людей, які, за словами Тимошенко, створили корупційні схеми. Це колишній міністр палива та енергетики Юрій Бойко, заступник голови правління національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Ігор Воронін та співвласник «Росукренерго» бізнесмен Дмитро Фірташ.
До числа «корупційно небезпечних» структур, які користувалися підтримкою попереднього уряду, Прем’єр віднесла знамените авіапідприємство, Київський завод ім. Антонова. Кабмін Віктора Януковича затвердивновий статут цього підприємства, і «на базі цієї постанови проводилися незаконні лобістські схеми». Юлія Тимошенко вирішила скасувати також реорганізацію Рубежнянського казенного хімічного заводу «Заря», адже законодавство забороняє приватизацію такого об’єкта.
Попутно Прем’єр вирішила трохи вгамувати апетити і своїх підлеглих, знову запровадивши обмеження на придбання службових легкових автомобілів, меблів та іншого обладнання для міністерств і відомств.