Парфуми із запахом газу

26.01.2008
Парфуми із запахом газу

Глава другої за розмірами російської парфумерної мережі «Арбат Престиж» Володимир Некрасов був заарештований у середу на цьому тижні за підозрою у несплаті податків на загальну суму приблизно 50 млн. рублів. За версією джерел газети «Комерсант» з оточення Некрасова, податки є лише приводом для арешту одного зі справжніх власників цієї мережі — розшукуваного ФБР та правоохоронними органами багатьох інших країн українського підприємця Семена Могилевича. За даними слідства, Могилевич був заарештований разом із Некрасовим.

 

Про вагомість Могилевича в тіньовому бізнесі свідчить те, що його прізвище стоїть у першій десятці осіб, яких розшукує ФБР. Про серйозність справи свідчать обставини затримання. Некрасова та його супутника на прізвище Шнайдер затримали о 20.30, коли вони пішки поверталися з переговорів із Центру міжнародної торгівлі (ЦМТ) на Красній Пресні до себе додому в Трьохгорний завулок. Операція нагадувала захоплення озброєних до зубів терористів міжнародного масштабу, пише «Комерсант»: у ній були задіяні 50 співробітників правоохоронних органів, включно з елітним спецназом. Кілька осіб підбігли до Некрасова та його супутника, які виходили з ЦМТ, вклали їх на асфальт та закували в наручники.

Не обійшлося без курйозів. Російський телеканал РТР учора у випуску новин поширив інформацію про затримання одного з фігурантів справи «Арбат Престиж» Сергія Шнайдера з фотографією українського депутата Святослава Піскуна, повідомила «Українська правда». Саме під прізвищем Шнайдер у Москві було затримано Семена Могилевича. Сам Піскун учора перебував у Верховній Раді й, напевно, не знає, як помилилися з його фото російські тележурналісти.

Затриманий у справі «Арбат Престижу» Сергій Шнайдер, відомий правоохоронним органам усього світу під своїм справжнім прізвищем Сергій Могилевський, а в кримінальному світі — під двома прізвиськами: «Дон Сименон» та «Людина з сімома обличчями». Наразі правоохоронні органи Росії висунули йому звинувачення в «ухилянні від сплати податків і зборах та здирництві коштів з організацій в особливо великих розмірах»(частина 2 статті 199 КК РФ). Спецслужби багатьох країн розшукували Могилевича впродовж багатьох десятиліть. Лише ФБР США розшукує його вже більше 10 років. Він має громадянство кількох країн та багаторазово змінював прізвище, повідомила вчора радіостанція «Ехо Москви». Санкцію на арешт Могилевича видав Останкінський суд Москви.

Семен Могилевич народився 30 червня 1946 року в Києві, але ще в часи ранньої молодості переїхав до Львова, де закінчив економічний факультет місцевого університету. На початку 70–х років Могилевич з’явився в Підмосков’ї, де, за даними міліції, був пов’язаний з Люберецьким (валютні операції), а пізніше — Солнцевським бандформуваннями. Його двічі засуджували в СРСР. 1990 року емігрував до Ізраїлю, але завдяки шлюбу з громадянкою Угорщини в 1992 році отримав угорське громадянство. «Слава» до нього прийшла в 90–х роках у Сполучених Штатах, де Семена звинуватили у зв’язках з місцевою російською мафією та скандальною справою «Банку Нью–Йорка». Також він «працював» у Великій Британії та Канаді. За даними ФБР та британського «Скотленд–Ярду», Могилевський є главою злочинного угруповання, яке займається торгівлею наркотиками, відмиванням грошей, проституцією, контрабандою зброї та радіоактивних матеріалів у Центральній та Східній Європі. Він був оголошений у міжнародний розшук і переховувався до останнього часу. Могилевський має російське, українське, ізраїльське та угорське громадянства. «Українська правда» повідомляє, що справжніми власниками ТОВ «Арбат енд Ко» були Могилевич та український бізнесмен Дмитро Фірташ, співвласник компанії «Росукренерго». Цю інформацію побічно підтвердили «Комерсанту» двоє російських бізнесменів, котрі свого часу тісно співпрацювали з Некрасовим, який, до речі, є вихідцем з Донецької області і має також французьке громадян­ство. Його мережа з 90 магазинів має відділення в Україні.

Прізвище Могилевича фігурувало в скандалах навколо зареєстрованої в Угорщині компанії Eural Trans Gas, яка стала транзитером туркменського газу до України. Наприкінці 2004 року ETG була виключена з газової схеми, а її місце зайняла зареєстрована у Швейцарії компанія «Росукренерго», в якій 50 відсотків належить російському «Газпрому», а друга половина — не названим українським бізнесменам. Коли в США почалося слідство про можливу причетність Могилевича до «Росукренерго», тоді й стало відомо, що одним із українських співвласників є Дмитро Фірташ. За даними російської газети «Врємя новостєй», він очолював низку підприємств, які пов’язані з Могилевичем, а також був представником ETG у країнах Середньої Азії. Сам Фірташ заявляв, що знайомий з Могилевичем, але заперечив, що є його бізнес–партнером.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>