«Капітане», посміхніться

26.01.2008

Участь флагмана українського хокею в російському чемпіонаті остаточно перетворилася на серію товариських матчів. Днями директор «Сокола» Василь Фадєєв заявив, що «Сокіл» не збирається грати в «плей–оф» вищої ліги, оскільки київські гравці, котрі складають основу збірної України, готуватимуться до чемпіонату світу (а ФХУ поставила перед «синьо–жовтими» завдання повернутися до вищого дивізіону світового хокею). Тож наші «пернаті» хочуть просто закріпитися якнайвище в турнірній таблиці, аби завоювати авторитет у Росії, де вони збираються виступати в найближчі роки.

Попри те, що «Сокіл» не має визначних турнірних зобов’язань, він проводить останні матчі натхненно, злетівши, було, навіть на третє місце. Упевнену ходу колективу Олександра Сеуканда позавчора в столичному Палаці спорту зупинив аутсайдер першості – «Капітан». Команда з підмосковного міста Ступіно перед візитом до України двічі здолала в Бєлгороді місцевий клуб, а тепер дала бій і киянам.

У першій дуелі в Києві «Капітан» відкрив рахунок на останній хвилині стартового періоду, але господарям пощастило відігратися вже за лічені секунди й потім довести справу до розгрому — 6:1. Захисник Олег Благий навіть повчив манерам молодого суперника – перемогу українця в цій бійці глядачі зустріли оваціями.

Амбіційні гості відповіли наступного дня. Красивий кидок Євгена Пастуха під поперечину на 14–й хвилині став єдиним успіхом українців у матчі. Ступінці вдало використали провали в захисті «Сокола» й не надто впевнену гру на останньому рубежі Олександра Федорова. Четверта шайба влетіла вже в залишені ним ворота, коли господарі намагалися врятувати долю поєдинку, помінявши голкіпера на шостого польового гравця.

Таким чином перервалася приємна серія «біло–синіх», що нараховувала сім домашніх перемог поспіль (і п’ять – загалом у чемпіонаті). Наступний матч наша команда проведе у вівторок в Рязані.

Відкрита першість Росії. Вища ліга. Дивізіон «Захід». 23–й тур. «Сокіл» — «Капітан» — 6:1, 1:4 (1:0, 0:2, 0:2; Пастух, 14 — Касаткін, 24 (менш.); Брезгунов, 29; Єлізаров, 46; Дубінін, 59 (менш. — п. в.)); «Бєлгород» — «Кристал» (Е) — 7:1, 2:4; ЦСК ВВС — «Хімік» — 2:0, 3:6; «Аріада–Акпарс» — «Рязань» — 4:5, 5:6 (по бул.); «Крилья сов.» — «Дмитров» — 2:1 (по бул.), 0:3; «Газпром–ОГУ» — «Титан» — 5:3, 0:3; «Нафтовик» (А) — «Нафтовик» (Л) — 1:2 (по бул.), 2:1; «Кристал» (С) — «Дизель» — 4:5 (по бул.), 3:1.

Лідери: «Дизель» — 94 (44 матчі), «Дмитров» — 94 (46), «Хімік» — 83 (44), «Сокіл» — 82 (46), «Нафтовик» (А) — 81 (44), «Бєлгород» — 77 (46), «Нафтовик» (Л) — 76 (44), «Крилья сов.» — 72 (44), «Аріада» — 68 (46)...

* * *

НХЛ. Результати команд українців: «Рейнджерс» — «Атланта» — 2:1 (по бул.; Житник «А» — 20:46, 1 кидок, «0»), «Бостон» — «Айлендерз» — 4:1 (Федотенко «А» — 15:46, 0+1, 1 кидок, «0»), «Вашингтон» — «Торонто» — 2:1 (Понікаровський «Т» — не грав),

Травма плеча Олексія Понікаровського, отримана ним у попередньому, домашньому, матчі з «Вашингтоном», не дозволить українському форварду «Торонто» виходити на лід упродовж півтора місяця. Тим часом Руслан Федотенко відзначився 15–м гольовим пасом у сезоні.