На думку експертів фінансового і фондового ринків, світові метаморфози і прогнози, зокрема відомого філантропа Сороса, щодо скорої кончини долара США наших співвітчизників мало цікавлять. Вони продовжують довіряти «зеленому». Фахівці констатують, що передумов зростання курсу долара по відношенню до гривні немає, не видно й об’єктивних економічних причин для цього процесу, лише суб’єктивні, а саме — виплата компенсацій по знецінених вкладах.
Як сказав у коментарі для «УМ» аналітик одного з відомих центрів фінансового дослідження Вадим Копил — процесом переведення заощаджень у валюту США не варто захоплюватися. «Україна стоїть на порозі чергової хвилі роздержавлення і, скоріше за все, на вітчизняний ринок у другому кварталі поточного року, після затвердження приватизаційного списку, хлине значний потік американської валюти і тоді може постати питання про ревальвацію гривні», — підкреслив експерт. Додавши, що світова економіка все більше переходитиме у підписанні договорів на євро, але це не значить, що долар скоро згине, можливо, курс євро стане трохи більшим. За його прогнозом, поточного року продаж євро становитиме 7,7—7,8 грн. Водночас експерт стверджує, що значного здешевлення гривні до долара не буде, максимально його вартість становитиме 5,10—5,11 грн.
Нині у київських обмінниках курсова ціна зросла на 4—5 копійок (5,06—5,07), але ажіотажу не спостерігається. Оператори обмінних кіосків стверджують, що тенденції збільшення покупців майже немає.
Логічним постає питання: якій валюті більше довіряти. Найбільш вигідним інструментом для збереження своїх заощаджень експерти називають євро, потім гривню, далі долар, а для довгострокових вкладів — золото і платину в зливках. Ціна на ці метали у світі буде лише зростати.