Перший в історії Південної Кореї астронавт готується до польоту в космос. Ця країна не має власних космодромів і не проводить самотужки запуски пілотованих ракет, тому 31–річний Ко Сан приєднається до російсько–американської місії, повідомляє сайт «Лєнта.ру».
«Стрибок до зірок», а точніше — до Міжнародної космічної станції, заплановано на початок квітня. На борту російського «Союзу», крім новачка Ко Сана, будуть росіяни Сергій Волков та бортінженер Олег Кононенко, а також американський дослідник Пеггі Вінстон. У плані місії — проведення на МКС різноманітних біологічних та фізичних експериментів упродовж десяти днів. Так, Ко Сан працюватиме над вивченням радіоактивності, використовуючи при цьому спеціально виготовлені в Сеулі прилади та телекамеру. А на Землю кореєць повернеться з нинішнім «квартирантом» станції, громадянином Росії Юрієм Маленченком.
«У нашої держави є амбітні плани з освоєння космосу, — каже Ко Сан агенції ІТАР–ТАРС, — і хоч ми ще не знаємо, чи полетять на орбіту невдовзі нові астронавти з Південної Кореї, наші експерименти триватимуть. У планах — вивчення Місяця».
Космічний піонер з Південної Кореї підготував для польоту й спеціальну акцію, якою хоче вразити не так світ, як свій півострів, розділений історією на дві країни–антиподи. Ко візьме з собою дві торбинки з землею із Південної Кореї та з Північної — і під час телетрансляції з космосу перемішає їх. Така собі космічна метафора, надія на об’єднання двох Корей. «Ми досі вважаємо, що у нас одна країна, — слушно зауважує Ко Сан. — Тому я візьму з собою землю з двох частин поділеної Кореї й поєднаю їх у космосі».