Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко передчасно заспокоїла громадян, заявивши під час робочої поїздки до Дніпропетровська, що в ці хвилини укладається угода між Ощадбанком і «Укрпоштою», щоб люди просто в черзі могли заповнити заяву, згідно з якою безпосередньо від листоноші отримуватимуть компенсацію. Якщо ми нормально спрацюємо, то вже завтра–післязавтра люди по всій країні отримають заяви, за якими зможуть отримувати компенсації вдома».
Проте вчора люди ще не мали можливості скористатися цією послугою у Генеральній дирекції «Укрпошти» «УМ» спершу сказали, що взагалі не мають інформації, чи така угода готується. А заступник генерального директора з питань розвитку фінансових послуг Галина Нелепа додала, що «для того, аби відповідну угоду готувати і підписувати, необхідна офіційна постанова Кабміну, яку наразі вони не отримували». Дещо прояснили ситуацію в Ощадбанку. «Документ наразі лише готується. Угоду можна підписувати тільки після того, як набуде чинності відповідна постанова уряду, а її, наскільки мені відомо, поки що немає, — пояснила вчора «УМ» прес–секретар Ощадбанку Ярослава Титова. — Наскільки мені відомо, такі рішення уряд ухвалює по середах, відтак можна сподіватися, що вже завтра це питання буде вирішено».
Яким чином забезпечити механізм доставки компенсацій через листонош, сказати важко. Адже не можна виключати, що листоноші стануть приманкою для схильних до легкої наживи злодіїв. А приставити до кожного міліціонера теж видається малоймовірним. В Ощадбанку вчора припустили, що листоношам видаватимуть лише по 2—3 тисячі гривень, а не всі кошти одразу. Таким чином, поштар зможе повернути вклади всього двом–трьом людям, після чого йому доведеться повертатися до банку за наступною партією готівки. Важко віриться й у те, що листонош забезпечать транспортними засобами. А якщо й так, то як профінансувати й без того чималі витрати з держбюджету, які вже й без цього добряче підживили інфляційний процес в Україні.
Не знали, що відповідати на ці запитання й у регіональних відділеннях «Укрпошти». Приміром, у Вінницькій дирекції розповіли, що їм і досі не пояснили, як саме це можливо зробити і де взяти джерела для фінансування. А у Львівській — і взагалі на аналогічне запитання і пояснення, що це було озвучено Прем’єром Юлією Тимошенко, відповіли: «Нам про це нічого не відомо і ніяких вказівок ми не отримували. А як це втілити в життя, краще запитайте у самої Юлії Володимирівни».
ДО РЕЧІ
Врахувавши недоліки в прийомі громадян, Ощадбанк вирішив змінити порядок своєї роботи. Отже, тепер вкладників, які хочуть зареєструватися, прийматимуть у четвер, п’ятницю та суботу. А для тих, хто вже зареєструвався та хоче отримати компенсацію, прийомними днями є понеділок, вівторок та середа. Неділя також буде робочим днем для ощадбанківців — цього дня вони вноситимуть дані про вкладників до реєстру.