Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Шотландець Мюррей дуже швидко залишив Австралію. (Фото Рейтер.)
«Там, куди світ приїздить пограти» — таке гасло відкритого чемпіонату Австралії з тенісу, що стартував учора на кортах «Мельбурн–парку». Зазвичай у середині січня на півдні Зеленого континенту дуже спекотно (у Південній півкулі розпал літа). Однак цього разу погода начебто зжалилася над тенісистами: учора термометри в Мельбурні показували максимум 31 градус за Цельсієм замість традиційних 40, а сьогодні–завтра там буде взагалі 25—26 градусів — вважай, холоднеча за місцевими мірками. Зате сума призових «Аустреліен оупен–2008» — найбільша за всю історію: 20,6 млн. австралійських доларів (минулого року було 19,3 млн.; AU$ = 0,8953 US$).
Букмекери не очікують несподіванок від результатів першого в цьому році турніру серії «Великого шолома». Контора Уїльяма Хілла називає фаворитом у чоловіків лідера рейтингу АТР Роже Федерера. Він переміг у Мельбурні минулого року, й нині коефіцієнт на тріумф швейцарця дуже переконливий як для багатоколового тенісного турніру — 1,375 до 1. У жінок котирування першої ракетки світу Жустін Енен ще більш вражаюче — 1,25.
Із великим відривом від лідерів у рейтингу прогнозів ішли іспанець Надаль (8:1), серб Джокович (9:1), аргентинець Налбандян (12:1), британець Мюррей (14:1) та американець Роддік (16:1); у жінок продовження чільної п’ятірки виглядає так: Серена Уїльямс (США; коефіцієнт на минулорічну переможницю — 5:1), її сестра Венус (6:1), Шарапова (Росія; 8:1), Іванович (Сербія; 10:1).
Цікаво, що росіянці та сербці ЗМІ приділяють чи не більшу увагу, ніж першим номерам світового рейтингу. Чому? Бо світ великого тенісу тримається на великих грошах, а великі гроші ходять слідом за успішними носіями реклами, насамперед — так званими «секс–ракетками». Скажімо, 20–річна Марія Шарапова минулого року заробила майже 25 млн. доларів, з них на корті — менше 750 тис. Решта — це доходи від рекламних контрактів. Ось і цього разу Маша зосталася вірною собі, почавши напередодні «Аустреліен оупен» рекламну кампанію телефонів «Соні Ерікссон».
Ана Іванович — головна суперниця Шарапової за порівнянням співвідношень «краса» і «гра». Вродлива сербська тенісистка — друга у світовому рейтингу WTA, росіянка — вже тільки п’ята.
У своєму інтерв’ю перед турніром Іванович заявила: «Я далека від поняття «гламур». Більшу частину свого часу я проводжу, тренуючись на корті. Звісно, приємно, коли тебе відзначають за вроду, але мені більше подобається, коли хвалять мою гру. За гарну зовнішність зайвих очок не нараховують».
Натомість Шарапова була менш скромною: «Байдуже, наскільки я впевнена у собі. Не має значення моє становище у рейтингу. Я тут — одна з найсильніших тенісисток. Я ніколи не залишаю корт, не віддавшись грі на 100 відсотків, тому мене поважають мої вболівальники». При цьому Марія все ж визнала, що головною фавориткою турніру є Енен, а разом із нею — сестри Уїльямс.
До речі, вже в другому колі Шарапова зустрінеться з колишньою лідеркою світового рейтингу Ліндсей Девенпорт, яка народила дитину і тепер приїхала на перший турнір «Великого шолома» після 16–місячної перерви. Обидві суперниці готуються до важкого протистояння.
Україна на цьому чемпіонаті представлена шістьма учасницями жіночого одиночного розряду. Причому Олена Бондаренко отримала 21–шу рейтингову позицію в основній сітці, а Юлія Вакуленко — 32–гу, тобто замкнула частину «сіяних». Крім них, у Мельбурні змагаються Катерина Бондаренко, Ольга Савчук, Марія Коритцева й Тетяна Перебийніс. Один українець міг бути й у числі 128 найсильніших чоловіків, однак у фіналі кваліфікації Олександр Долгополов поступився в запеклій боротьбі американцеві Варбургу — 7:5, 6:7 (5:7), 12:14 (!).
Учора на корт виходили троє наших співвітчизниць, і двоє з них, на жаль, не подолали вже перший бар’єр. Юля Вакуленко взагалі виявилася першою «сіяною», хто зазнав гіркоти поразки на цьому турнірі. Кривдницею кримчанки стала 21–річна Олена Весніна з Росії — 60–та ракетка у світі (до речі, уродженка міста Львова). Вакуленко поступилася їй у трьох сетах — 4:6, 6:1, 4:6. Катя Бондаренко (№43) продовжила «починання» співвітчизниці і склала зброю перед француженкою Араван Резаї (№67) — 6:7 (4:7), 2:6. І лише Перебийніс (№96) здолала 17–річну американку Медісон Бренгл із третьої сотні рейтингу WTA — 7:5, 6:2.
Серед цікавих результатів понеділка слід виокремити поразки «сіяних». У чоловіків британець Енді Мюррей, 9–й номер посіву, поступився французу Тсонга — 5:7, 4:6, 6:0, 6:7, а представник Аргентини Чела (18) — іспанцеві Гарсія–Лопесу — 4:6, 2:6, 6:1, 2:6. У жінок росіянка Звонарьова (23) відмовилася через травму продовжувати матч із Сугіямою (Японія) за рахунку 3:6, 1:1.
Енен (1) у двох сетах обіграла японку Накамуру, Серена Уїльямс (7) — так само легко австралійку Гайдосову, а Шарапова (5) — хорватку Костанич–Тошич. Натомість Янкович (3) витратила дуже багато сил і нервів на австрійку Пашек — 2:6, 6:2, 12:10, а Девенпорт — на італійку Еррані — 6:2, 3:6, 7:5.
Роддік (6) за три сети впорався із чехом Длоуги, а росіянин родом із Луганщини Микола Давиденко (4) — із французом Ллодра. Надаль (2) не надто потерпав від опору серба Троїцьки.
Сьогодні наша лідерка Олена Бондаренко зіграє з росіянкою Аллою Кудрявцевою (№77 у світі), Коритцева (№104) протистоятиме Емілії Салерні з Аргентини (№ 87), а Савчук (№86) поміряється силами з 29–ю «сіяною» Агнешкою Радванською з Польщі.
25–річна харків’янка Тетяна Перебийніс зупинилася за крок до головного призу парного розряду на турнірі WTA II категорії у Сіднеї (призовий фонд — $600 тис.). У фіналі українсько–білоруський дует Перебийніс/Пучек поступився китайській парі Янь/Ченг — 4:6, 6:7 (5:7). У другому сеті дві Тетяни вели з рахунком 5:3 й мали два сетболи, але не змогли їх реалізувати.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>