Усна народна творчість по–своєму відреагувала на ті події, що супроводжують вітчизняний вуглевидобуток. Тому, подейкують, з’явилася навіть конкретна пропозиція об’єднати два нинішні міністерства в одну структуру, оскільки вони й так нагадують сіамських близнят. На підтвердження цього клопотання — чергова підземна пожежа: цього разу на шахті імені Калініна ДП «Донецька вугільна енергетична компанія».
Вогонь у конвеєрному ходку пласта Н 7 на глибині 740 метрів виявили у неділю о 7 годині 33 хвилини. В цей час саме відбувалася перезмінка і під землею перебували 18 гірників (інше джерело називає цифру 21), їх негайно підняли на–гора. На шахту прибули 7 відділень бійців державної воєнізованої гірничорятувальної служби, які відразу приступили до приборкання пожежі, однак локалізувати вогонь вдалося аж через добу.
Як відомо, найперша підземна пожежа 2008–го — вже на другий день року — виникла на донецькій шахті імені Засядька, де триває з’ясування причини вибухів у листопаді–грудні, що забрали життя 106 шахтарів та гірничорятувальників. До речі, свій звіт щодо передумов виникнення трагедій урядова комісія пообіцяла оприлюднити у вівторок.
Поки ж відомо, що і згадане підприємство, і всі решту вітчизняних шахт очікує ретельна перевірка, про яку нещодавно повідомив новопризначений міністр вугільної промисловості Віктор Полтавець. Кінцевою метою подібного кроку називають не тільки зменшення аварійності, а й підвищення вуглевидобутку, який до 2011 року планується підняти до 100 мільйонів тонн щороку. Згадана цифра поки видається фантастичною, якщо зважати, що минулого року українські шахти підняли на–гора 75 мільйонів і знову недовиконали річний план. Збільшувати вуглевидобуток, схоже, доведеться вже без одного з флагманів вітчизняного підземного виробництва — шахти імені Засядька, де щороку видобували понад 3,5 мільйона палива. Адже напередодні фахівці Держгірпромнагляду винесли свій вердикт — підприємство здатне надалі працювати в безаварійному режимі, за умови, якщо тут зменшити інтенсивність праці та навантаження на очисні вибої, що, певна річ, різко позначиться на виробничих показниках донедавна шахти–лідера.
А ТИМ ЧАСОМ...
П’ятдесят три гірники, які постраждали під час вибуху на шахті ім. О. Засядька 18 листопада, повторно госпіталізовані — через погіршення стану здоров’я. Про це повідомив головний лікар Донецької обласної клініки профзахворювань Євген Гладчук. «Вони проходять повторний курс лікування, після чого по кожному з них буде ухвалено експертне рішення і представлено акти», — додав медик. Крім того, як уточнили в Управлінні охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації, в даний час всього в медичних установах Донецька перебуває 67 постраждалих гірників, 64 — у клініці профзахворювань, троє — в обласній травматології.